מ"מ המפכ"ל על ההפגנות: "המשטרה אינה גוף פוליטי, היא נקייה משיקולים זרים"

לפני זמן קצר התייחס מ"מ מפכ"ל המשטרה, ניצב מוטי כהן, לאירועי המחאות האחרונות ואמר:

"גם בתקופה מורכבת זו נאפשר לכל אזרח את חופש הביטוי והמחאה בגבולות החוק. מרבית הציבור מוחה כחוק ועלינו השוטרים להבטיח את מימוש זכויותיו".

דברי מ"מ מפכ"ל המשטרה ניצב מוטי כהן הבוקר. קרדיט צילום: דוברות המשטרה.

"נמשיך לפעול בהתאם להערכת המצב ולאפשר את ההפגנות בכל רחבי הארץ, זאת ללא קשר לנושא ההפגנה ולזהות המפגינים. לצד זאת לא נאפשר אלימות מכל סוג שהיא, פגיעה במפגינים, באזרחים ובשוטרים כאחד. נפעל בנחישות במלוא חומרת הדין נגד מפרי הסדר".

"אני נחוש לאפשר לכל אזרח את זכויותיו הדמוקרטיות בגבולות החוק ומדגיש כי המשטרה אינה גוף פוליטי, היא נקייה משיקולים זרים ופועלת למען הציבור ולטובת הציבור כולו".

"בימים סוערים אלו, אני פונה לאזרחי ישראל באופן אישי, כבדו את החוק, גלו סובלנות לאחר וביחד נשמור על מדינת ישראל וערכיה".

תגובות לכתבה:

 1. יונית

  צמרת משטרת ישראל נגועה בפוליטיזציה ומושחתת.

  1. רועי

   נכון מאוד!!

 2. קזאילה זכי

  המשטרה היתה גוף לא פוליטי עד למנוי שר לענימי ביבי ובני ביתו שמענו את ההנחיות המבזות שלו לקצין בכיר רין אמון השר והמשטרה בכל מדינה דימוקרטית אחרי השמעת הקלטת השר והקצין היו מתפטרים מיידית

 3. רועי

  קודם שישמרו על החיים, ואחרי זה על הזכות להפגין. אם אסורות התקהלויות מעל 20 איש, על אחת וכמה אסורה התקהלות של מאות. המשטרה מפקירה אותנו,
  המשטרה נותנת יד לשרשרת של ההידבקויות, החיים שלנו שווים פחות, מהזכות להפגין, "יאעני", על מי אתם עובדים משטרת ישראל? יש מגפה קשה של קורונה בחוץ, ופתאום אתם משחקים בדמוקרטיה. לידיעתכם, לא כולם מטומטמים!!

 4. רועי

  נכון מאוד!!

כתיבת תגובה: