בני ברק: מתקן כבד נפל על פועל באתר העבודות של הרכבת הקלה – מצבו קשה

צוותי רפואה העניקו סיוע ראשוני לפועל בן 51 שנפצע קשה בתאונת עבודה בתוך מנהרה מתחת רחוב ז'בוטינסקי בבני ברק.

בשעה 13:08 התקבל דיווח על פועל שנפגע מחפץ כבד באתר עבודה בדרך זאב ז'בוטינסקי בבני ברק.


לוחמי האש בסיוע מנוף של האתר רתמו את הנפגע לאלונקה ייעודית העלו אותו כארבעים מטרים והעבירו אותו לחובשים ופראמדיקים של מד"א ואיחוד הצלה שהעניקו טיפול רפואי ופינו לבי"ח בלינסון גבר בן 51 במצב קשה.

חוקרי משטרה במקום. דיווח הועבר כמקובל לנציגי משרד העבודה והרווחה.


צילום: דוברות כבאות והצלה מחוז דן.

פראמדיק מד"א יוני מרצ'יוני סיפר: "כשהגענו לאתר ירדנו עם ציוד רפואי מספר קומות עד שהגענו לתחתית החפירות. הפצוע שהיה בהכרה סבל מחבלה קשה בגפיים. הענקנו לו טיפול רפואי ראשוני בשטח ובעזרת מנוף עגורן חילצנו אותו לרחוב. העברנו אותו לניידת טיפול נמרץ ופינינו אותו לבית החולים כשמצבו קשה ויציב."

יחיאל וקנין חובש באיחוד הצלה שהעניק לו סיוע ראשוני סיפר: "מדובר בפועל שסובל מחבלות ופציעות קשות בגפיים ובפלג גופו העליון כתוצאה ממתקן עץ במשקל כבד שנפל עליו תוך כדי עבודתו בתוך המנהרה. לאחר הסיוע הראשוני הוא פונה בניידת טיפול נמרץ לבית החולים כשמצבו בשלב זה מוגדר בינוני עד קשה".

חובש רכוב על אופנוע הצלה חיים אורטנר סיפר: "בכניסה לאתר עבודות הרכבת, המתינו פועלים שהובילו אותנו לעומק של כ-4 קומות מתחת לאדמה וסיפרו על פועל שנפגע ממיכל מלט שנפל עליו מגובה של כ-8 מטרים. פועל כבן 40 שכב על הקרקע, הוא סבל מחבלת ראש ופציעות קשות בגפיים. יחד עם פראמדיקים של מד"א, הענקנו לו טיפול רפואי מציל חיים שכלל עצירת דימומים, חבישות, קיבועים ומתן תרופות, הוא חולץ אל מחוץ לאתר בעזרת עגורן ופינינו אותו בניידת טיפול נמרץ לבית החולים כשמצבו בינוני-קשה".


צילום: דוברות ארגון הצלה.
אין תגובות

תגובות לכתבה:

כתיבת תגובה: