תגובות

‏הממשלה אישרה את תכנית המענקים לאזרחים

הממשלה אישרה את תוכנית ראש הממשלה בנימין נתניהו ושר האוצר ישראל כ״ץ לחלוקת מענקי סיוע חד פעמיים לכלל אזרחי המדינה, במטרה לעודד את הצריכה והתעסוקה ולהניע את גלגלי הכלכלה.

על פי תזכיר החוק שאושר בממשלה ויובא בימים הקרובים לחקיקה בכנסת, כל אזרח יקבל מענק של 750 ש״ח, בתוספת 500 ש״ח עבור כל ילד עד הילד השלישי, להורה אליו משולמת קצבת הילדים.


המענק יועבר אוטומטית לכלל האזרחים אשר פרטיהם נמצאים בידי המוסד לביטוח לאומי. סוכם כי הביטוח הלאומי יפנה לאזרחים שאין בידיו את פרטי חשבון הבנק שלהם במטרה להסדיר את העברת המענק.

בנוסף, מקבלי קצבאות שונות המפורטות בהצעת החוק, בהם מקבלי קצבת סיעוד, מקבלי קצבת נכות כללית, מקבלי הבטחת הכנסה, מקבלי מזונות, נכה צה"ל ונפגע פעולות איבה נזקקים, עולים חדשים נזקקים, קשישים מקבלי השלמת הכנסה וניצולי שואה נזקקים, יקבלו תוספת של 750 ש״ח ובכך יקבלו מענק מוגדל.

עוד הוחלט, כי מי שהכנסתו השנתית היא מעל 651,000 ש״ח, לא יהיה זכאי לקבל מענק או תוספת למענק.

היקף תוכנית המענקים תעמוד על סך של כ-6.5 מיליארד ש״ח.

מי שהחליטו להימנע מהצבעה על אישור המענקים: השרה פרקש והשר מיכאל ביטון. כל השאר תמכו.


ראש הממשלה אמר במהלך ישיבת הממשלה: "‏אנחנו מביאים היום לממשלה את אישור תכנית המענקים לכל אזרח. אנחנו נעביר אותה לאחר מכן לחקיקת בזק בכנסת כדי שהכסף יגיע אליכם, אזרחי ישראל, במהירות המרבית. תוכניות נוספות בדרך! "

‏השר אקוניס פנה לשרים בישיבת הממשלה: 'מטרת חוק המענקים היא לעודד צריכה במשק ולהגביר אותה. לאור אישור החוק ולאור המגמה המסתמנת של השטחת העקומה – אני חושב שלא צריך לחזור בשבוע הקרוב על המגבלות שהוטלו בשישי ובשבת האחרונים."

שר הביטחון בני גנץ אמר: "‏אישרנו עכשיו בממשלה את תוכנית המענקים. כפי שדחפנו בכחול לבן מדובר בתוכנית מדורגת שנותנת יותר לאלו שיש להם פחות. יותר לניצולי שואה, מקבלי קצבת סיעוד, עולים חדשים וקשישים. יותר לאנשים שיצרכו ויניעו באמצעותה את המשק. נמשיך לעשות הכל כדי לדאוג למי שבאמת צריך."


תגובות לכתבה:

  1. פדוש

    אבל באיזה תאריך מכניסים🙄

  2. הייזלר

    הובטח שהמענק יכנס בזמן שהקצבה נכנסת … רק היום אישרו? … מגרבצים כל היום …

  3. אסנת.

    זו הפעם השניה שהממשלה והכנסת עושים עוול עם קשישים שעברו מקצבת נכות לקצבת אזרח ותיק. . אלה הקשישים הנכים. על מי קל יותר לדרוך אם לא על החלשים ביותר…? זו פעם שניה שקשיש שמקבל קצבת אזרח ותיק עם תוספת הבטחת הכנסה מקבל מענק מוגדל ואילו קשיש נכה לא מקבל מענק מוגדל. ולשניהם יש קיצבה זהה . 3300 שח בחודש. אני מתביישת שזו הממשלה ואלה חברי הכנסת שלי. התייבש להם המוח או שנעים לדרוך על זקנים חלשים???ואיפה העמותות למען הנכים.? למה הם שותקים?

כתיבת תגובה: