צה"ל תקף בסוריה, שיא יומי של מאובחנים בקורונה בעולם | כותרות השבת

צה"ל תקף יעדים של צבא סוריה בדרום המדינה, בתגובה לירי שבוצע מוקדם יותר לעבר רמת הגולן. במסגרת התקיפה, נפגעו כמה מטרות הכוללות עמדות תצפית ואמצעי איסוף מודיעין הנמצאים במוצבים סורים. "צה"ל רואה במשטר הסורי אחראי לירי היום, ימשיך לפעול בנחישות ויגיב בעוצמה לכל פגיעה בריבונות של מדינת ישראל", נמסר מדובר צה"ל.

זירת התקיפה של צה"ל בסוריה.

האו"ם העביר לחיזבאללה מסר לפיו ישראל מזהירה מפני מפעולת נקמה צבאית על מותו של פעיל הארגון בתקיפה בסוריה לפני ארבעה ימים. זאת, ברקע הדיווחים בסוריה לפיהם בתקיפה נהרגו חמישה, בהם פעיל חיזבאללה אלי כמאן מוחסן. על פי הדיווח, ישראל לא ידעה על נוכחותו של מוחסן במקום ולא התכוונה להרוג אותו.

יושב ראש המטות המשולבים של צבא ארצות הברית, מארק א. מילי, ביקר בישראל, ושוחח עם ראש הממשלה בנימין נתניהו והרמטכ"ל אביב כוכבי בנוגע לאיראן ולאתגרים הביטחוניים באזור. בנוסף ביקר הגנרל בבסיס "נבטים" של חיל האוויר, ונפגש עם שר הביטחון בני גנץ וראש המוסד יוסי כהן. "הדגשתי בפני ראש המטות המשולבים את הצורך להמשיך את הלחץ על איראן וגרורותיה המאיימות על היציבות האזורית והעולמית, לצד שמירה וחיזוק שיתופי הפעולה עם כוחות מתונים במרחב", אמר גנץ.

נסים פאריד דביני, בן 33 מנצרת, מת מפצעיו, לאחר שנפגע בתאונת עבודה בתל אביב לפני כחודשיים. בתאונה נפל על דביני חפץ כבד מגובה של ארבעה מטרים, והוא פונה לבית החולים בילינסון בפתח תקווה כשהוא סובל מפגיעות מרובות וחמורות. לאחר מכן, הוא הועבר לבית החולים שרון להמשך טיפול, ושם נקבע מותו. דביני שעבד כקבלן בתחום הקמה וחיזוק מבנים בבית מלאכה לבנייה בתל אביב, הפך לפועל הבניין ה-15 שנהרג בתאונת עבודה מתחילת השנה.

רוכב אופניים חשמליים כבן 30 נהרג מפגיעת רכב בכביש 40, סמוך למושב נחלים שליד פתח תקווה. חובשים ופרמדיקים של מד"א איתרו את הגבר כשהוא מחוסר הכרה וסובל מפגיעה רב מערכתית קשה, ונאלצו לקבוע את מותו במקום.

שריפת קוצים פרצה בדיר חנא שבגליל התחתון, ללא נפגעים. המשטרה וכוחות כיבוי אש החליטו לפנות חניון סמוך וקו בתים ראשון לשריפה. תושבי השכונה הקרובה התבקשו להגיף את חלונותיהם ולהסתגר בבתים עד להודעה אחרת. כמו כן, שאר אזרחי המקום התבקשו לא להגיע לאזור.

ארגון הבריאות העולמי הודיע על שיא יומי של 284,196 מאובחנים בקורונה בעולם. העליות הגדולות ביותר היו בארצות הברית, ברזיל, הודו ודרום אפריקה. מניין המתים עלה ביממה האחרונה ב-9,753, גם כן מספר שיא.

המרכז האמריקני לבקרת מחלות ומניעתן דיווח הבוקר כי מניתוח של 292 מקרי הדבקה בנגיף הקורונה, עולה כי 35% מהחולים חווים את תסמיני המחלה יותר משבועיים ואפילו שלושה מהבדיקה הראשונה שבה אובחנו חיוביים. בעוד שהאוכלוסייה המבוגרת יותר עלולה להרגיש תסמינים ממושכים, גם צעירים דיווחו כי הרגישו לא טוב לפרק זמן ממושך.

כ-60 אלף מטיילים פקדו השבת את הגנים הלאומיים ושמורות הטבע. בין האתרים הבולטים: ירקון תל אפק עם 2500 מטיילים, עין גדי עם 1900 מטיילים, גן השלושה עם 1700 מטיילים, הבניאס והמג׳רסה (שפך דליות) עם 1500 מטיילים בכל אחד מהאתרים.

תחזית מזג האוויר: הערב והלילה מזג האוויר בחוף ובשפלה יהיה מעונן חלקית, חמים ולח. בהרים יהיה נוח יותר. מחר, יום ראשון, יחל גל חום, תחול עלייה בטמפרטורות ותורגש הכבדה בעומסי החום. ייעשה חם ויבש עד שרבי בהרים ובפנים הארץ והביל במישור החוף. עומסי חום כבדים עד קיצוניים ישררו ברוב האזורים

אין תגובות

תגובות לכתבה:

כתיבת תגובה: