עימותים אלימים בהפגנות: 13 עצורים בתל אביב, 15 בירושלים | תיעוד

כ-1,500 איש מחו מול מעון רה"מ, כיכר פריז נחסמה לזמן קצר והמפגינים צעדו למרכז העיר. כ-8,000 הפגינו בת"א, ולאחר מכן החלו לצעוד ברחובות העיר, חסמו כבישים והבעירו לפידים. עימותים במקום.

המחאה בתל אביב: מפקד המשטרה הזהיר את המוחים כי גם לסבלנות זו יש גבול. מפגין שהשליך אבוקה לעבר השוטרים זוהה ונעצר מתוך קבוצת המפגינים. בנוסף הצליחה המשטרה לזהות ולעצור את מציתי הפחים והבערת הלפידים בתוך ההמון. 13 מפגינים נעצרו.


צילום: דוברות המשטרה.

המחאה בירושלים: קבוצה של מפגינים שהגיעו אל צומת הרחובות בן צבי / בצלאל, וחסמו את התנועה במקום. כוחות המשטרה שפעלו במקום, פיזרו את המפגינים והדפו אותם חזרה לכיוון צומת כיכר פריז.

בתוך כך, המשטרה עצרה 15 מפרי סדר שניסו להסית ולהתסיס את שאר המפגינים. המפגינים באזור צומת כיכר פריז ניסו לצאת בתהלוכה לכיוון מרכז העיר תוך שאחד מהם נצפה כשהוא מניף דגל אש"ף ככל הנראה במטרה להתסיס, והוא הורד. כוחות המשטרה הפרוסים במקום, מנעו את קיומה של התהלוכה.


מ״מ מפכ״ל המשטרה ניצב מוטי כהן לאזור המחאה בת״א. בהערכת מצב שקיים במקום עם פיקוד מחוז ת״א, התייחס מ״מ המפכ״ל למחאות השונות ואמר: ״הגעתי לכאן הערב בכדי לפגוש בשוטרים ובשוטרות שלנו שנמצאים כבר תקופה ממושכת בחזית המאבק בנגיף הקורונה ומנסים לאפשר לאזרחי ישראל חיים נורמליים ובטוחים ככל שניתן. אנחנו ערוכים ופועלים גם בערב הזה במספר מוקדים ברחבי הארץ, בכדי לאפשר את חופש הביטוי והמחאה לציבור. זהו ערך חשוב במדינה דמוקרטית ולכן גם בעת הזו אנו פועלים לאפשר קיומן של מחאות במגבלות הקיימות.
לצד זאת, לא נאפשר הפרות סדר ונפעל כנגד כל גילויי אלימות, פגיעה באזרחים או בשוטרים, ונדליזם והתפרעויות בניגוד לחוק.
אני קורא לציבור המפגינים ובכלל, לגלות אחריות, להישמע להנחיות ולהוראות השוטרים ולהימנע מאלימות מכל סוג שהיא״.

הפגנה מתחת לביתו של ראש עיריית ירושלים משה ליאון.

בשעה זו מ״מ המפכ״ל נמצא בירושלים בעקבות מחאה שגלשה להפרות סדר, זאת בכדי לעמוד מקרוב אחר הערכות ופעילות כוחות המשטרה במקום.

צילום: חדשות כל העולם.

מהמשטרה נמסר כי "היא שבה וקוראת למפגינים להתפזר ולעזוב את המקום ומדגישה כי המחאה בשלב זה איננה חוקית. המשטרה מגלה איפוק אל מול המתפרעים ופועלת במקסימום סובלנות וסבלנות."


תגובות לכתבה:

כתיבת תגובה: