‏הפגנת השמאל בירושלים: 50 מתפרעים נעצרו סמוך למעון ראש הממשלה – עימותים קשים עם שוטרים | תיעוד

אלפי אנשי שמאל הפגינו הערב נגד ראש הממשלה בנימין נתניהו מחוץ למעון ראש הממשלה בירושלים בהפגנה אורגנה על ידי פעילי "הדגלים השחורים".

בתחילת ההפגנה, המוחים ניסו לפרוץ את מחסומי המשטרה. אחד מתומכי נתניהו הסתנן לצד של מחאת הדגלים השחורים, אך המשטרה הוציאה אותו משם.

בסיום האירוע המפגינים הלכו לכיוון מרכז העיר וחסמו את פסי הרכבת ברחוב יפו, התפרעו, והשליכו אבנים אל חלונות ראווה. כמה שוטרים נפצעו והמשטרה עצרה 50 מהמפגינים.

מפקד מחוז ירושלים, ניצב דורון ידיד, מספר על ההפגנה. קרדיט: דוברות המשטרה.

לקראת סופה החלו להתפתח עימותים אלימים בין המוחים לבין השוטרים בכיכר פריז הסמוכה, המשטרה הפעילה אמצעים לפינוי הפגנות.

כוחות משטרת הצליחו לפזר את מפרי הסדר, וכלל הצירים נפתחו לתנועה.

קרדיט צילומים: אליסף כהן וישי ירושלמי, חדשות כל העולם.

מהמשטרה נמסר: "כוחות משטרת ישראל, שפועלים בפיקודו של מפקד המחוז, ניצב דורון ידיד, פיזרו בכוח את מפירי הסדר שחסמו את תוואי הרכבת הקלה וגרמו נזק לרכוש, שוטר אחד נפצע במהלך הפרות הסדר שכוונו לעבר השוטרים. כוחות המשטרה ממשיכים לפעול תוך שימוש בכוח לפינוי מפרי הסדר בצומת כיכר פריז, לאחר שגרמו נזק לרכוש במקום, הציתו פחים והשליכו חפצים לעבר השוטרים. במהלך הפרות הסדר נעצרו / עוכבו 50 חשודים בחשד להפרת הסדר הציבורי, גרימת נזק לרכוש ותקיפה של שוטרים ואנשי תקשורת. כוחות משטרת ישראל פזרו את מפרי הסדר, וכלל צירי התנועה פתוחים לתנועה. משטרת ישראל תמשיך לאפשר את חופש הביטוי והמחאה לכלל הציבור, אך לא תאפשר פגיעה באזרחים, שוטרים, אנשי תקשורת ורכוש הציבור, ותפעל בנחישות אל מול מפרי הסדר."

תגובות לכתבה:

  1. ישראל

    יש את הסרטון של התקיפה של אבישי בן חיים?

  2. סמדר

    למה הכל חייב להיות ימין או שמאל יש כאן שאלה מוסרית שהיא אבן היסוד של תקינות שילטונית חברתית תרבותית על זה המאבק…לכן לא ניתן לעבור לסדר היום .מדובר בעתיד המדינה כולה שהיא כוללת את כולנו אנחנו יחד באותה בסירה ימין או שמאל אנחנו עם אחד. האם ניתן לאפשר לאדם אחד לקחת הכל מאיתנו והכי חשוב את האחדות . בסופו של יום רובנו לא מתעסקים בפוליטיקה ודואגים למשפחות לסביבה ומעוניינים שגם הנכדים שלנו יגדלו במדינה מתוקנת …אחרת אנחנו במדרון חלקלק .

כתיבת תגובה: