שני פצועים בינוני ו-19 קל בהתהפכות אוטובוס בצומת כברי שבצפון

‏תאונת דרכים אירעה בין רכב פרטי לאוטובוס שכתוצאה מכך התהפך סמוך לצומת כברי. חובשים ופראמדיקים של מד״א ואיחוד הצלה העניקו במקום טיפול רפואי ל-21 פצועים.

חובשים ופראמדיקים של מד"א ואיחוד הצלה העניקו טיפול רפואי ופינו לבתי החולים 21 פצועים, בהם: 2 במצב בינוני, לאחר שהיו לכודים באוטובוס וחולצו על ידי הכבאים, 17 מנוסעי האוטובוס ו-2 מהרכב הפרטי, במצב קל.

צילום: תיעוד מבצעי מד"א.

חובש על אופנוע מד"א סהר בראל, סיפר: "הגענו למקום עם כוחות גדולים מאוד של מד"א בהם, אמבולנסים, ניידות טיפול נמרץ ואופנועי מד"א. ראינו רכב פרטי מעוך ובסמוך, בצד הדרך אוטובוס הפוך על צידו. בחלקו הקדמי של האוטובוס נלכד גבר בשנות ה-50 ולאחר שכוחות הכיבוי חילצו אותו, פינינו אותו בהכרה מלאה כשמצבו מוגדר בינוני. 15 נוסעים נוספים מהאוטובוס, יצאו ברובם עצמאית, 3 מהם שכבו מחוץ לאוטובוס. מהרכב הפרטי יצאו 2 נשים בשנות ה-30. ערכנו מיון ראשוני בשטח והענקנו לפצועים טיפול רפואי מהיר ופינינו אותם לבתי החולים כשמצבם קל."

צילום: דוברות כב"ה חוף.

דניאל מלכה נהג אמבולנס של איחוד הצלה מדווח מהזירה: "מדובר בתאונה עם מעורבות אוטובוס שהתהפך על צדו ורכב פרטי. בסיוע חובשים נוספים הענקנו סיוע ראשוני בזירת התאונה לפצוע בינוני ול-17 קל. חלקם פונו באמבולנס של איחוד הצלה למרכז הרפואי לגליל בנהריה".

צילום: דוברות איחוד הצלה.

מהמרכז הרפואי לגליל נמסר כי הובאו 21 פצועים, שניים מהפצועים, נערים בני 17, תושבי אחד היישובים בגליל, מוגדרים במצב בינוני עד קשה, אם כי לא נשקפת סכנה לחייהם. לאחר טיפול בחדר ההלם וצילומי הדמיה, הם אמורים להיכנס לחדר ניתוח בשעות הקרובות.
19 פצועים מוגדרים במצב קל, כאשר שבעה מהם צפויים להתאשפז להמשך בירור, טיפול והשגחה, ואילו שאר הפצועים במצב קל נמצאים בשלבי שיחרור לבתיהם.

סגן מנהל המרכז הרפואי, ד"ר צבי שלג: "חדר הטראומה של המרכז הרפואי נפרס בהיערכות מתוגברת ובאופן מיידי לקליטת הנפגעים, ותוך חמש דקות מקבלת ההודעה החלה המחלקה לרפואה דחופה (מיון) לקלוט נפגעים. במהלך פרק זמן של כ-40 דקות נקלטו 21 פצועים מהתאונה".

מנהל המרכז הרפואי, ד"ר מסעד ברהום, שיבח את ההיערכות המהירה של הצוותים מכלל הסקטורים לקראת האירוע רב הנפגעים, כמו גם את הטיפול המהיר בפצועים.

אין תגובות

תגובות לכתבה:

כתיבת תגובה: