‏מח"ש על הרג איאד אל-חלאק: לא נמצא תיעוד של האירוע – תיק החקירה בשלבים מתקדמים

במשרדי המחלקה לחקירות שוטרים התקיימה היום פגישה של נציגי המחלקה עם הוריו של המנוח איאד אלחלאק, אדם בעל צרכים מיוחדים אשר נורה בידי שוטרים בסמוך לשער האריות בירושלים לאחר שזוהה בטעות כמחבל על אף שהיה בלתי חמוש, ועם ב"כ המשפחה.

הפגישה נועדה לשמוע את בני המשפחה וכן למסור להם ולבא-כוחם עדכונים על התקדמות החקירה, ועל השתלשלות הטיפול בתיק, בכפוף למגבלות הנובעות מהעובדה שטרם התקבלה בתיק החלטה.


בפגישה נמסר כי תיק החקירה בעניין אירוע הירי שגרם למותו של המנוח נמצא בשלבים מתקדמים מאד ועם סיום החקירה התיק יעבור לפרקליטות מח״ש, לבחינת חומר הראיות וקבלת החלטה לגבי השוטרים המעורבים.

במסגרת פעולות החקירה הרבות שנעשו, איתרו חוקרי המחלקה לחקירות שוטרים עדי ראייה ישירים לארוע הירי, ונגבו גרסאותיהם. כמו כן, נחקרו כל השוטרים שהיו מעורבים ולקחו חלק באירוע. החקירה נועדה לברר עד תום את נסיבות הירי ואת השתלשלות הדברים.

במח"ש מבהירים כי במסגרת החקירה נתפסו מצלמות אבטחה שהיו במקום. כל המצלמות נתפסו על ידי חוקרי מח"ש מיד לאחר האירוע, וכולן נבדקו על ידי מח"ש. בשלב זה של החקירה אירוע הירי לא מתועד בהן. גם בחדר האשפה אשר בו בוצע הירי הקטלני , היו מצלמות אבטחה– אך מצלמות אלה לא היו מחוברות בזמן הרלבנטי ולא תיעדו את הירי.

במחלקה לחקירות שוטרים ציינו כי ימשיכו לעדכן את המשפחה גם בהמשך על התקדמות הטיפול באירוע טראגי זה.

נציגי מח"ש הביעו את השתתפותם בצער המשפחה, וביקשו לחזק את ידי הוריו של המנוח.אין תגובות

תגובות לכתבה:

כתיבת תגובה: