‏‎מנכ"ל ‎משרד הבריאות :"התחלואה הולכת ועולה – 6 אחוז מהבדיקות חיוביות, אני מודאג מאוד"

מנכ"ל משרד הבריאות, פרופ' חזי לוי, קיים תדרוך עיתונאים במטרה להסביר את חומרת התפשטות הקורונה והצעדים הננקטים בכדי למגר אותה: "אנחנו מנסים להימנע מסגר כללי. ברור לנו שסגר כללי נושא בחובו נזקים – כלכליים, נפשיים ובריאותיים נוספים.

אנחנו משתדלים לייצר מגבלות, שתמנענה התקהלויות שהן שורש הרע בהדבקה. יש מקומות בעולם שבעת התפרצות חוזרת עשו סגרים כלליים גדולים".

באשר לאיסור על פתיחת חדרי הכושר אשר נדחה לבסוף על ידי ועדת הקורונה בכנסת, אמר לוי כי "בחדרי הכושר יש מיזוג אוויר שלא מחליף אוויר. יש אנשים שעושים פעילות אירובית ללא מסיכות, ופולטים רסיסי רוק וזעה. באופן הזה, כשאנשים מהלכים לידם, הם עלולים לדבק. לפי בדיקות, 25% ממכשירי הכושר נושאים חיידקים, ואני מניח שגם וירוסים. אנחנו עושים הכל כדי למנוע הדבקה ולא להזדקק לסגר. ביקשנו למנוע לתקופה מה את השימוש בחדרי הכושר. באשר לבריכות – אנחנו מודאגים מההתקהלות מחוץ לבריכה. אנחנו נקבע כמה מתרחצים יכולים להיות מחוץ ובתוך הבריכה – למרות שאנחנו יודעים שכלור מגן על המתרחצים. ועדת הכנסת החליטה לצערי מה שהחליטה, ואנחנו נכבד את זה. המניע שלנו הוא למנוע הדבקה, ללא הזדקקות לסגר כללי. נעלה עוד הצעות כדי להתמודד עם התחלואה באופן מקצועי".

אין תגובות

תגובות לכתבה:

כתיבת תגובה: