‏השר דרעי: "מתנהלת אכיפת אפלייה נגד הציבור החרדי, אני קורא לפעול לאכיפה שווה"

שר הפנים הרב אריה דרעי, קיים הבוקר (ב') ישיבה עם ראש הממשלה בנימין נתניהו יחד עם השר לבטחון פנים אמיר אוחנה, שר הבריאות יולי אדלשטיין ובהשתתפות חברי סיעת ש"ס".

במהלך הישיבה חברי הכנסת של ש"ס התבטאו נגד התנהלות הסגר המבוצעת ללא שם מדיניות להורדת התחלואה.

שר הפנים הרב דרעי אמר "הסגר כמו שהוא ללא שום חבילת סיוע מסביב, לא משיג את מטרתו ופוגע בציבור כולו. לפני שמטילים סגר המדינה צריכה להיערך לחבילת סיוע הכוללת סיוע במזון, שמירה על המבוגרים תוך שימת דגש על פינוי מיידי של החולים", השר דרעי הדגיש "אם אין אפשרות לפנות את החולים אין שום הגיון לעשות סגר".

חה"כ של ש"ס ציינו בכאב את נושא האלימות המשטרתית כלפי המגזר החרדי ואת "היד הקלה" לעומת האוכלוסיה הכללית".

יו"ר סיעת ש"ס בכנסת חה"כ הרב מיכאל מלכיאלי זעם על העובדה בה יש אכיפה ברירנית והביא דוגמא, "בזמן שבביתר אשה מקבלת קנס של 2000 שח, בת"א מחלקים מסכות הציבור שלנו מרגיש נרדף".

יו"ר ועדת הכלכלה הרב יעקב מרגי סיכם את ההרגשה הכללית בציבור החרדי: "במקום קנס השוטרים נותנים אגרוף".

סגן שר הרווחה הרב משולם נהרי אמר בכאב כי "הציבור החרדי – הפך להיות שק חבטות. המשטרה נוהגת באלימות, והחמור מכל שהדבר משליך על בריונים מהציבור שתוקפים חרדים. "אם בארזים נפלה שלהבת מה יאמרו אזובי הקיר"? רוה"מ חייב להתערב ולשים קץ להתעמרות".

חה"כ הרב משה אבוטבול אמר "מגיעים אלינו מאות פניות גם מהסגר בבית שמש כולל יחס קשה מצד חלק מהשוטרים, קשה לשכנע ציבור כשלא מפורסמים קריטריונים לסגר והבהרות".

השר דרעי סיכם את הדיון: "לא ניתן שהמגזר החרדי ירגיש מופלא לרעה – הציבור החרדי ממושמע, היד הקלה נגדנו חייבת להיפסק".

ראש הממשלה נתניהו והשר לבטחון פנים אמיר אוחנה סיכמו כי "ימונה ניצב בדימוס, אריק יקואל לראש הצוות המייעץ לשר בנוגע למגזר החרדי – וטענות חברי הכנסת של הסיעה מוצדקות והממשלה תפעל לתקן זאת בהקדם".

במהלך ישיבת סיעת ש"ס שהתקיימה היום (ב') בחדר וועדת שרים במשרד רוה"מ, אמר השר דרעי: "אני נלחם להביא בשורה גדולה לציבור המוחלשים, למרות התנגדויות רבות של פקידי האוצר. "אני בטוח", ציין דרעי "כי בקרוב מאוד תתקבל הבקשה שלי לסיוע בתלושי מזון למגזרים חלשים שלא נמצאים בתוך סל התכנית הכלכלית של רוה"מ נתניהו".

אין תגובות

תגובות לכתבה:

כתיבת תגובה: