פקחים ושוטרים הרסו שוב את מאהל המחאה מחוץ למעון רה"מ בירושלים – מפגינים נפצעו

היום שוב לפנות בוקר הגיעו ‏שוטרים ופקחים של עיריית ירושלים ופירקו את מאהל המחאה שהוקם מחוץ למעון ראש הממשלה. במסגרת זו, הוחרמו כיסאות שלטים, ורוב הציוד והמזרונים של המפגינים שניסו לעצור את השוטרים. כמה מהם נפצעו קל וקיבלו במקום טיפול ממד"א.

מעיריית ירושלים נמסר: "לאחר פינוי המאחז ברחוב בלפור אמש, שבו המפגינים והקימו אותו מחדש. לכן הבוקר, שוב, פונה משם הציוד שהוצב ללא היתר ופגע בסדר הציבורי, ע"י אגף האכיפה של עיריית ירושלים ומשטרת ישראל.
יצויין כי כל טענה בדבר שימוש באלימות ע"י אנשי אגף האכיפה כנגד המפגינים, ופגיעה באדם, נבחנה ונמצאה שקרית ומשוללת כל יסוד."


שר הביטחון לשעבר, ח"כ משה בוגי יעלון, כתב בחשבון הטוויטר שלו: "‏השר לבטחון נתניהו שיסה שוב הבוקר את שוטרי ירושלים ופקחיה כנגד גיבורי מחאת בלפור. בכח, באלימות, בהפחדה, מבלי להציג צו כחוק, ובהשתוללות שגרמה לפציעת אזרחים ולהרס ציוד, מנסה נתניהו לדכא את המחאה ולבצר את הדיקטטורה. זה לא יעזור לו!"


בתנועה לאיכות השלטון אמרו על פירוק מאהל המחאה בבלפור: "התנהלות משטרת ישראל ופקחי עיריית ירושלים אלימה, בוטה ומיותרת. משה ליאון, דורון ידיד ומוטי כהן, עליכם לזכור שתפקידכם הוא לשרת את האזרחים ולאפשר מחאה לגיטימית, ולא את משפחתו של הנאשם בפלילים. התנועה מעודדת את חבריה להשתתף במחאות לשמירה על איכות השלטון וטוהר המידות. יו"ר התנועה, ד"ר עו"ד אליעד שרגא, התקשר הבוקר לאמיר השכל על מנת להציע לו סיוע משפטי ככל שידרש."


אין תגובות

תגובות לכתבה:

כתיבת תגובה: