הישג לראש מועצת שומרון: תקנון הממשלה לא יאושר היום

הישג לראש המועצה האזורית שומרון יוסי דגן. לאחר שאמש התריע מפני אישור תקנון הממשלה היום בישיבת הממשלה ללא הסעיף המאפשר החלת הריבונות ללא אישור ראש הממשלה החלופי בני גנץ, היום הודיעה הממשלה כי התקנון לא יאושר היום בממשלה.

"אני מודה לראש הממשלה על ההחלטה, ומצפה שהתקנון יאושר רק לאחר הכנסת סעיף הריבונות" אומר יוסי דגן ראש המועצה האזורית שומרון "סעיף 29 בהסכם הקואליציוני המחריג את הריבונות מקבלת הסכמה עם ראש הממשלה החלופי בכל נושא שעולה, הוא אחד ההישגים המשמעותיים וכמעט היחידים של הליכוד במשא ומתן הקואליציוני. לא יעלה על הדעת לוותר עליו".


אמש כאשר חשף דגן את הכוונה לאשר את התקנון ללא סעיף הריבונות, תקף דגן ואמר: "זוהי הונאה של ציבור הבוחרים. קריסה מוסרית טוטאלית. ראש הממשלה נבחר פעם אחר פעם, 3 פעמים בשנה האחרונה על בסיס ההבטחה להחלת ריבונות בישובי יו"ש, זהו רגע האמת של ראש הממשלה אני קורא לראש הממשלה לעצור עכשיו את הבדיחה הזו ולא לאפשר את אישור התקנון באופן הזה".

היום היה צריך להיות מאושר בישיבת הממשלה תקנון הממשלה, ממנו נעדר כפי שחשף דגן ביטוי לסעיף 29 בהסכם הקואליציוני, המאפשר לראש הממשלה נתניהו לאשר בממשלה ובכנסת את החלת הריבונות מבלי לקבל אישור לכך מראש הממשלה החלופי בני גנץ כפי שסוכם בכל שאר הסעיפים במשא ומתן הקואליציוני. הממשלה נדרשה לאשר מחדש את התקנון משום שללא אישור זה אין תוקף משפטי להסכם הקואליציוני.

כאמור בשל החשיפה נדחה לעת עתה אישור תקנון הממשלה.

(קרדיט: לשכת ראש הממשלה)אין תגובות

תגובות לכתבה:

כתיבת תגובה: