ירי הזיקוקים והמקלעים נמשך: נזק נגרם לרכב מירי 'טועה' – 38 חשודים ערבים נעצרו

מאז שעות הבוקר ועד לרגע זה, פורעים ערבים חוגגים את סיום הלימודים בירי של עשרות אלפי זיקוקים ברחבי איו"ש וירושלים, ירי חי לתוך הישובים. נזק נגרם לרכב מירי נשק אוטומטי ומקלעים.

תיעוד פגיעה ברכב באזור חברון, צילום: עופר אוחנה.


מדובר ברכבו של יו"ר ארגון להב"ה, בנצי גופשטיין שניזוק במהלך השבת מפגיעת קליע, שמשת הרכב האחורית של גופשטיין נסדקה.

בנצי גופשטיין מוסר כי "ממשלת ישראל מפגינה חולשה אל מול טרור ערבי שכמעט עולה בחיי אדם. לא מפתיע שהאויב הערבי הרצחני עושה שימוש בנשק לציון סיום הבגרויות, אך האדישות של ממשלת ישראל לחיי יהודים היא המקוממת".

גופשטיין מוסיף כי "ניתן לדמיין מה הייתה תגובת המשטרה אם מתיישבים מיצהר היו חוגגים ביריות את סיום הבגרויות… אם ממשלת ישראל לא תתעורר ותבין שחיה בקרבנו פצצה מתקתקת – יום יבוא והמציאות תטפח על פנינו באסון".


יו"ר סיעת ש"ס בכנסת ח"כ מיכאל מלכיאל על היריות הבלתי פוסקות: "משטרת ירושלים חייבת לנקוט ביד קשה ביותר כנגד אותם פורעים שזורעים פחד ואימה בקרב עשרות אלפי משפחות בצפון ירושלים. המשטרה הוכיחה שהיא יודעת מהי יד קשה, מצפים לראות כעת".

תושב אזור חברון סיפר: "כדורים שורקים לנו מעל הבתים, ילדים לא נרדמים מרעש שלא פוסק מהבוקר ופגיעות ירי ברכבים ובמבנים. תושבים מתארגנים לעבור את הגדר ולהפסיק את סיכון החיים, בעקבות חוסר תגובה של כוחות הבטחון."

ממשטרת ישראל נמסר כי היא נערכה לאורך סוף השבוע לפרסום תוצאות בחינות הבגרות במזרח ירושלים, מתוך כוונה לאתר, למנוע ולעצור את אלו שבחרו להפוך את חגיגות השמחה, לסכנת הציבור על ידי שיגור זיקוקים מסוכנים.

תיעוד ירי הזיקוקים מאזור ירושלים.

"לאורך הפעילות שנערכה בנחישות ע"י המשטרה כבר מיום חמישי האחרון ועודנה נמשכת, פעלו כוחות גדולים, סמויים וגלויים ברחבי שכונות מזרח ירושלים, והצליחו להביא לעיכובם / מעצרם של 38 חשודים בגין שיגור, החזקה ומכירה של זיקוקים בניגוד לחוק," ציינו במשטרה והוסיפו: "השוטרים הצליחו לסכל את המשך הפעלתם של הזיקוקים במוקדים שונים, ותפסו כ 185 'כוורות' זיקוקים, שהוחזקו בניגוד לחוק. משטרת ישראל תפעל בכל האמצעים והכלים העומדים לרשותה, על מנת למצות את הדין עם אותם החשודים, שבחרו לחגוג תוך סיכון חייהם וסיכון חיי ורכוש הציבור."

תיעוד הירי מאיזור חברון.

פראמדיק ערבי שנפצע מירי חי.
ילד ערבי נפצע מזיקוקים.
תלמידה שסיימה בגרות.

דובר המשטרה הפלסטינית, לואי זריקאת, מסר כי 15 שני אדם נפצעו מהירי וירי הזיקוקים. לדבריו, כ-30 בני אדם שביצעו את הירי ונהגו בפראות נעצרו. ראש הרשות הפלסטינית אבו מאזן בירך את מסיימי הבחינות. גם ארגון חמאס ברך את הבוגרים ואת משפחותיהם, בהודעה מטעם הארגון נכתב: "הידע הוא נשק מול הכובש והוא דרכנו לשחרור ולשיבה".


אין תגובות

תגובות לכתבה:

כתיבת תגובה: