‏אלפים ב'הפגנת העצמאים' בתל אביב: מפגינים נושאים שלטי מפלגת חד"ש

הערב התקיימה 'מחאת העצמאים' בכיכר רבין בתל אביב.

המשטרה איבטחה את משתתפי המחאה ופועלת לשמירת הסדר הציבורי כמו גם להזרמת התנועה והפניית הנהגים לצירים עוקפים.


ממארגיני מחאת העצמאים נמסר כי הערב היא תולדה של ארבעה חודשים של תסכול וכאב ציבורי אמיתי אשר נבע מתחושה קשה של חוסר מענה אמיתי למצוקה הכלכלית של הציבור הישראלי מצד ממשלת ישראל.

אתמול בשעות הצהריים קרא לנו ראש ממשלת ישראל בנימין נתניהו לפגישת חירום שהתנהלה בצורה טובה, עניינית ובעיקר אופרטיבית, תוך מתן לוחות זמנים ברורים לתיקון המתווה שהוצג וישומו.

ההפגנה הערב הינה הפגנה שמטרתה מתן במה לרבים מהאזרחים הכואבים להציג את סיפורם. לצערנו ביממה האחרונה אנו עדים לגורמים פוליטיים המבקשים לנצל את האירוע הערב לצרכיהם, מאבקינו מעולם לא היה פוליטי וגם לא יהיה בעתיד, ואנו דוחים וסולדים מכלל נסיונות מסוג זה.

בהפגנה לוקחים חלק פעילי ומצביעי שמאל רבים, אך גם מצביעי ימין שהצטרפו אליה. בין המפגינים פעילי שמאל שלובשים חולצות crime-minister".

למרות שבתחילת המחאה הנואמים ביקשו מהמפגינים לא להתעסק בפוליטיקה, הקריאות הפוליטיות נגד הימין נמשכו.


ח"כ עופר כסיף בהפגנה כעת בכיכר רבין: "האסון הכלכלי אינו תוצאה של הקורונה אלא של מדיניות הממשלה בזמן קורונה ולפניה. מי שהרס את הרווחה, הבריאות והעבודה המאורגנת, מי שייקר את המחיה והפקיר את העצמאים, הוא שהביא אותנו למצב הזה. הפתרון היחיד הוא הזרמה של כסף גדול, חיזוק העובדים והעבודה המאורגנת, וכינונה של רווחה אמתית. הגזירות שמתכננת הממשלה הן הכרזת מלחמה על מעמד העובדים ועל כלל האזרחים."

מהמשטרה נמסר כי "קיום זכות המחאה הוא נר לרגלינו והמשטרה משקיעה מאמצים רבים כדי שכל ציבור וכל מגזר יוכל לממש זכות זו ובו בזמן יימנע מסיכון חייו וחיי סביבתו. המשטרה מזכירה לכל המפגינים, לשמור על הנחיות משרד הבריאות ולשמור על בריאותם ועל כן נדרש מהם לעטות מסכות (נשמיות) ולשמור על מרחק של 2 מטרים איש מרעהו."


תגובות לכתבה:

  1. אתי

    חוצפה מצד המשטרה לתת חסות להפגנה בסדר גודל כזה. מחר 3000 נדבקים. ומי יאכל אותה?

כתיבת תגובה: