תושב אפרת בן 36 נפצע בינוני-קשה בזמן ששחה בכינרת ונפגע מסירה חולפת

כוחות הצלה העניקו סיוע ראשוני לגבר בן 36 שנפצע בינוני עד קשה במרחק של כ-400 מטר מחוף חוקוק בטבריה ופינו אותו לבית החולים פוריה בטבריה.

בשעה 15:57 התקבל דיווח על גבר שנפצע, ככל הנראה ממנוע של סירה, סמוך לחוף חוקוק בכנרת. חובשים ופראמדיקים של מד"א העניקו טיפול רפואי ופינו לבי"ח פוריה גבר בן 36 במצב בינוני עם חבלות בפלג גופו העליון.


כוחות משטרה של השיטורי הימי הוזעקו למקום, אספו ממצאים, גבו עדויות ופתחו בחקירת נסיבות התאונה בשיתוף חוקרי תאונות ימיות של משרד התחבורה.

מהמרכז הרפואי פדה- פוריה נמסר כי "למלר״ד הגיע לפני מספר דקות, בן 36 תושב אפרת ששחה בכנרת ונפגע ככל הנראה מסירה חולפת. מצבו בינוני- קשה. פגיעה בחזה ויד ימין מרוסקת."

חובשי מד"א בסירת הים-בולנס של מד"א בכנרת זוהר ואורלי בנור סיפרו: "מיד כשקיבלנו את הדיווח על האירוע יצאנו לכיוון חוף חוקוק בסירת מד"א. הפצוע שכב על סירה בסמוך לחוף כשהוא בהכרה וסובל מפציעות מדממות בפלג גופו העליון . הענקנו לו טיפול רפואי שכלל חבישות, עצירת דימומים וקויבועין והעברנו אותו לניידת טיפול נמרץ שהגיע לחוף שהמשיכה את הטיפול הרפואי ופינתה אותו במצב בינוני ויציב לבית החולים."

צילום: תיעוד מבצעי מד"א.

נתן חיים מירב חובש באיחוד הצלה סיפר: "כשהגענו למקום סיפרו לנו כי הפצוע נפגע מסירה תוך כדי ששחה בכנרת והובא לקבלת טיפול רפואי בחוף חוקוק. הענקנו לו סיוע ראשוני ולאחר מכן הוא פונה בניידת טיפול נמרץ לבית החולים בפוריה כשמצבו בשלב זה מוגדר בינוני עד קשה".

בעקבות האירוע המשטרה מזכירה מספר דגשים לציבור הנופשים באגם:


🔹למפליגים באגם אסור לחצות את קו ה-300 מטר מהחוף, אלא רק לצורך עגינה תוך נקיטת אמצעי זהירות מירביים.

🔹לרוחצים באגם – אין לחצות את קו ה-70 מטר אלא רק עם אמצעי גילוי כדוגמת בלון ציפה.

🔹יש לגלות אחריות אישית ולהיכנס למים בחופים מוכרזים בלבד ובשעות פעילות שירותי ההצלה.

🔹 מומלץ להשאיר בחוף חבר צופה עם טלפון למקרה של מצוקה.

🔹 ככלל, רצוי לא להיכנס למים לבד (בדגש על ילדים קטנים) אלא בלוויית אדם נוסף.

🔹 לעוסקים בספורט ימי (גלשנים, מצנחים, אופנועים וכו') – במשך הפעילות יש להיות חגורים בחגורת הצלה.

🔹 למפליגים באגם הכנרת – יש להצטייד בטלפון נייד בשהייה ממושכת ובכל בעיה או סכנה יש לדווח בהקדם האפשרי למוקד 100 של המשטרה.

🔹 במקרה של אירוע חירום בשטח – יש להתקשר למוקד 100 של המשטרה בהקדם ולפעול על פי הנחיית המוקד.


צילום: דוברות המשטרה.
אין תגובות

תגובות לכתבה:

כתיבת תגובה: