‏שני לוחמי מג"ב נפצעו קל בעימותים בגבעת "כיפה סרוגה" סמוך ליצהר – חשוד אחד נעצר

הבוקר הגיעו כ- 30 מתנחלים לשטח הצבאי הסגור "בכיפה סרוגה" הסמוכה ליצהר בכדי לבנות על ידי לוחות עץ מבנה לא חוקי אשר נהרס בעבר.

צוותים של מג"ב ומשטרה שהוקפצו לאזור בכדי לפנותם נתקלו בחסימות צירים ואלימות שכללו הבערת צמיגים והשלכת חפצים לעבר הכוחות.


כאשר הגיעו הכוחות לפנות את המתפרעים, הם נתקלו באלימות קשה שכללה שימוש בגז פלפל, השלכת חפצים ואגרופים כלפי כוחות הביטחון וכתוצאה מכך 2 שוטרים נפצעו באורח קל, האחד מאגרוף והשני מגז פלפל והם הועברו לטיפול רפואי.

לאחר ששוטרי מג"ב החזירו את הסדר למקום פירקו השוטרים את המבנה הלא חוקי והלא בטיחותי שבנו המתפרעים.

בפעילות נעצר חשוד אחד בשנות ה – 20 לחייו והועבר לחקירה במשטרת ישראל.


(קרדיט צילומים: דוברות המשטרה.)

מהמשטרה נמסר כי "במשמר הגבול ימשיכו לפעול בנחישות נגד פורעי החוק שמנסים בכל פעם מחדש להפר את הצו החל במקום ולבנות באופן בלתי חוקי. לא נאפשר פגיעה בלוחמים שעושים את עבודתם באכיפת החוק ונפעל למעצר העבריינים ולהבאתם לדין."

מארגון חוננו נמסר כי "היום (שישי) לפנות בוקר פרצו שוטרי מג"ב לבית בשכונת קומי אורי ביצהר, פינו את המשפחה באלימות רבה, אב אם ושלושת ילדיהם, בניהם תינוק כבן חודשיים, והרסו בשעות הבוקר את הבית. מדובר בבניה מחודשת של בית שנהרס לפני מספר חודשים באותה שכונה.

במהלך פינוי המשפחה נעצר האב, ע"פ עדי ראייה למעצר האב נעצר באלימות רבה. אם המשפחה סיפרה "בנינו את הבית מחדש כמה שעות קודם לכן, השוטרים ניסו לפרוץ לבית, לאחר זמן שלא הצליחו הם פרצו באלימות רבה, מיד הם התנפלו על בעלי ואמרו לו שהוא עצור. היה שם גם גז פלפל באוויר, התינוקות צרחו, והיה בלאגן גדול. שכנים וחברים שבאו לסייע לנו הותקפו באלימות קשה מצד השוטרים. השוטרים לא הציגו לי שום צו, לא צו הריסה ולא צו אחר, וללא הסברים פינו אותנו מהבית. אחרי כמה שעות הם הרסו את הבית, כל הציוד שלנו זרוק והרוס בחוץ עכשיו, המקרר, הלול הספות.

הפינוי הזה הוא חלק מהמגמה של בניית המדינה הפלסטינית ותוכנית טראמפ, עצוב ששוטרים עסוקים בלהרוס בניה בארץ ישראל, במקום לעודד את ההתיישבות ואת הפריחה בארץ, בע"ה השכונה עוד תפרח והבית שלנו ובתים רבים נוספים יבנו במקום." הוסיפה האם.

אב המשפחה שביתו נהרס, יובא בשעה הקרובה לדיון בבימ"ש השלום בפ"ת, שם ייצג אותו עו"ד עדי קידר מארגון חוננו."

עו"ד עדי קידר מסר "מרשי נעצר באלימות, בתוך ביתו, כאשר השוטרים פורצים לבית פרטי ללא צו באישון לילה. יש להצר שאלו סדרי העדיפויות של משטרת ישראל, שבתוך תקופה ביטחונית קשה ותוך מגפה שמתגברת בחרו להגיע כוחות גדולים לפנות בניה יהודית בגבעות יצהר, לא ראינו פעולות דומות בחריגות בניה באוכלוסיה הבדואית והערבית. אנו נדרוש את שחרור ואת חקירת השוטרים באירוע."


אין תגובות

תגובות לכתבה:

כתיבת תגובה: