צעיר וצעירה שרכבו על אופנוע נפצעו בתאונה עם משאית בכביש 471 – מצבם קשה ובינוני

רוכב אופנוע כבן 20 נפצע קשה וצעירה כבת 18 נפצעה בינוני בתאונה בכביש 471 סמוך למחלף קרית אונו.

בשעה 14:01 התקבל דיווח במוקד 101 של מד״א במרחב ירקון על תאונה עם מעורבות משאית ואופנוע עם שני רוכבים בכביש 471 סמוך למחלף קרית אונו. חובשים ופראמדיקים העניקו טיפול רפואי ופינו לביה״ח בלינסון 2 פצועים, בהם צעיר כבן 20 במצב קשה עם חבלות בראש ובבטן וצעירה כבת 18 במצב בינוני עם חבלות ראש וחזה.


המשטרה פתחה בחקירה לברור נסיבות התאונה.

עו״ד אורן בלושטיין, משנה למנכ״ל מד״א שנתקל בתאונה והעניק טיפול רפואי ראשוני מתקדם סיפר: ״תוך כדי נהיגה, ראיתי את שני רוכבי האופנוע שוכבים על הכביש בסמוך לאופנוע כשהם בהכרה וסובלים מפציעות בפלג גופם העליון. מיד עצרתי בצד הדרך ובעזרת הציוד הרפואי שיש ברשותי ברכב התחלתי להעניק להם טיפול רפואי ראשוני מתקדם עד להגעת הניידות לטיפול נמרץ של מד״א למקום התאונה. הצוותים המשיכו בטיפול הרפואי שכלל חבישות, קיבועים ומתן תרופות ופינו את 2 הפצועים לבי״ח כשמצבם קשה ובינוני.“

צילום: דובי גרוסמן – דוברות איחוד הצלה.

מנחם סלבוטיצקי חובש באיחוד הצלה סיפר: "מדובר בתאונה עם מעורבות אופנוע ומשאית. צעיר וצעירה שנסעו על האופנוע נפצעו בינוני ובינוני עד קשה. הענקנו להם סיוע ראשוני בזירת התאונה ולאחר מכן הם פונו לבית החולים כשהם סובלים מחבלות ופציעות".


חובש בכיר רכוב על אופנוע הצלה, אלחנן מאמו סיפר: "מדובר בחייל וחיילת כבני 20 שרכבו על אופנוע ונפגעו ממשאית בסמוך למחלף קרית אונו. כשהגעתי למקום השניים שכבו במרכז הכביש כשהאופנוע לידם. ביצעתי בדיקות רפואיות ושניהם היו בהכרה, הנהג סבל מחבלה רב מערכתית קשה והצעירה שאיתו סבלה מחבלות בגפיים. הענקתי להם טיפול רפואי מציל חיים יחד עם פראמדמיקים של מד"א, קיבענו אותם ללוח גב וביצענו חבישות, הכנסנו אותם לניידות טיפול נמרץ ופינינו אותם לבית החולים בילינסון".

צילום: דוברות ארגון הצלה.

חובש בכיר רכוב על אופנוע 'מד"א הצלה פתח תקווה' עזריאל גרוס סיפר: האופנוע היה מרוסק במרכז הכביש ובמרחק של מספר מטרים שכבו הנפגעים כשהם סובלים מחבלות ראש וגפיים. הענקנו להם טיפול ראשוני במקום והם פונו במהירות להמשך טיפול בבית החולים תל השומר הסמוך.

קרדיט צילום: דוברות הצלה פתח תקווה.


אין תגובות

תגובות לכתבה:

כתיבת תגובה: