סערה בעקבות דברי צחי הנגבי, ‏מפקד מג״ב נדבק בקורונה, מיכאל בן זיקרי הוא גבר שהציל משפחה – וטבע למוות | כותרות השבת

מפקד משמר הגבול, ניצב יעקב שבתאי, אובחן כחולה בנגיף קורונה. ממג"ב נמסר שמצב בריאותו טוב

מפקד מג"ב שחלה בקורונה, צילום: דוברות המשטרה.

יו"ר ועדת חוץ וביטחון, ח"כ צבי האוזר (תל"ם) ייכנס לבידוד עד יום שני הבא. זאת, בעקבות הודעה על כך שמתמחה בלשכה המשפטית של הוועדה התגלה כחולה קורונה.

גבר בן 75, חולה סיעודי שסבל ממחלות רקע רבות ומורכבות, נפטר במרכז הרפואי העמק, לאחר שחלה בקורונה.

המשטרה עדכנה היום כי במהלך היממה האחרונה חולקו 3,097 דוחות במסגרת אכיפת מגבלות הקורונה. 3,079 מהדוחות חולקו אמש בשל אי עטיית מסיכה, 200 פחות מאשר שלשום. 7 דוחות חולקו למפעיל מקום הכנסה או מתן שירות למי שאינו חובש מסיכה.

התפרצות בבית הדיור המוגן "פאלאס", סמוך לבית החולים איכילוב בתל אביב. אחד עשר דיירים במקום זוהו כחולים מאומתים לאחר שנערכו להם בדיקות לגילוי הנגיף. כל הדיירים חשים בטוב, נמצאים במרחב סגור ופרטי ומקבלים מזון וטיפול אישי מצוות ממוגן אשר עבר בעצמו בדיקת קורונה. במקביל, לאור התוצאות, ערכו במקום חיטוי מלא וכולל בכל מחלקות המקום.

מיכאל בן זיקרי, בן 45 מאשדוד, הוא הגבר שטבע למוות במהלך חילוץ בני משפחה מטביעה באגם באזור זיקים שבדרום. לפי עדויות האנשים שנכחו בחוף, בן זיקרי, שהגיע לחוף עם אשתו, ואדם נוסף, הבחינו באם ובשני ילדיה שטבעו באגם, וקפצו כדי להציל אותם.

מיכאל בן זיקרי שהציל את המשפחה וטבע למוות.

תושב ערד בן 35 נעצר בחשד שדרס למוות רוכב אופניים בעיר – וברח מהמקום.

תושב כאבול בן 49 נהרג ואישתו בת 41 נפצעה באורח קשה. בתאונה בכביש 70. הנהג הפוגע, תושב טמרה בן 21, עוכב לחקירה.

השר צחי הנגבי התנצל על כך שזלזל במצוקות הכלכליות של נפגעי הקורונה. אתמול, בריאיון לתכנית "אופירה וברקוביץ'", הנגבי אמר כי "השטויות האלה שלאנשים אין מה לאכול זה חרטא". הדברים חוללו סערה ברשתות החברתיות, ובתגובה כתב הנגבי בחשבון הטוויטר שלו: "לצערי, בלהט הדיון התבטאתי באופן שפגע ברגשות הציבור. זו לא היתה כוונתי ואני חוזר בי מן הדברים. אני ער למצוקה הגדולה של ציבור שלם שנמצא במלחמת הישרדות. אני מבטיח שנמשיך לפעול באחריות וברגישות כדי להחזיר את המשק למסלולו, ולפצות ככל הניתן רבים רבים שחרדים, בצדק, לעתידם ולעתיד משפחותיהם".

בצאת השבת אמר ראש הממשלה כי הוא מצר על אמירות כאילו מצוקת הקורונה היא לא אמיתית. כמו בכל העולם הקורונה גובה גם בישראל מחירים כבדים של חיים, בריאות ופרנסה. המצוקה היא אמיתית וראש הממשלה עמל מסביב לשעון כדי לתת לה מענה. לרבות סיוע כלכלי והזרמת כספים מהירה לעסקים ולאזרחים.

כ-70 אלף מטיילים פקדו השבת את הגנים הלאומיים ושמורות הטבע. בין האתרים הבולטים: ירקון תל אפק עם 2700 מטיילים, קיסריה,בניאס וגם השלושה עם 2000 מטיילים בכל אתר, חורשת טל עם 1900 מטיילים, עין גדי עם 1700 מטיילים וקסטל עם 1600 מטיילים.
כמו כן במהלך היום נצפה בחוף ווילג באיילת כריש לוויתן.

תגובות לכתבה:

  1. אחמד אבו גוהר

    אדוני רוש הממשלה אתה צריך להיות מלך ישראל לכל החיים

  2. אחמד אבו גוהר

    נתניאהו מלך ישראל במזרח התכון אין דמקרטיה

  3. יאיר

    אלפי מטיילים בלי לשמור על הכללים ועוד בשבת קודש.תתחילו להתעורר

כתיבת תגובה: