ראש עיריית אשקלון הנחה לפתוח את המקלטים בעיר: "נערכים לתרחישים ביטחוניים לקראת ההכרזה על הסיפוח"

על רקע ההכרזה הצפויה על סיפוח השטחים ביהודה ושומרון, כינס ראש העיר, תומר גלאם, בראשית השבוע את גורמי החירום בעירייה ומחוצה לה, על מנת להיערך לאפשרות של הסלמה ביטחונית והתחדשות ירי הטילים לעבר שטח ישראל.

המהלך מגובה בהערכות מודיעין ובהכרזות ראשי ארגוני הטרור בעזה על כוונתם להגיב בחריפות על הכרזה מטעם ממשלת ישראל בנוגע לנושא החלת הריבונות ביהודה ושומרון, מהלך שצפוי להתקיים היום ב-1.7.

עם תום הערכת המצב שהתקיימה הוחלט לבצע ביקורת מקלטים ומיגוניות בכל העיר. בסיום הביקורת יפתחו לרשות הציבור בלילה שבין רביעי לחמישי המקלטים והמיגוניות הפזורים ברחבי העיר. עשרים מקלטים שהותקנה בהם מערכת פתיחה מרחוק חדישה ומתקדמת, ייפתחו באמצעות המוקד העירוני, בלחיצת כפתור, במידת הצורך.

במקביל, גורמי הביטחון בעירייה כולם יכנסו לכוננות וחמ"ל המכלולים יהיה מוכן להקפצה מלאה בהנחיית ראש העיר. כלל מנהלי המכלולים יהיו מוכנים להגעה מיידית לחמ"ל העירייה בהינתן התראה ממשטרת ישראל או צה"ל.

ראש העיר הנחה עוד להכשיר את מחסני החירום ולהכין את כלל הציוד הנדרש, בדגש על ציוד חילוץ, גנרטורים מתודלקים, גרורי תאורה, חפ"קים ניידים וציוד מיגון אישי.

ראש העיר אמר בתום הערכת המצב כי הוא מקווה שלא יינקטו צעדים מצד ארגוני הטרור ושלא נידרדר לסבב עימות נוסף, אך אם הדבר ייכפה על העיר, אשקלון תהיה ערוכה להתמודד עם האיום. "אני סומך על ממשלת ישראל שתדע לתת הפעם מענה ראוי לארגוני הטרור בעזה, כפי שהובטח לנו בעבר. אם חלילה ייפתח סבב עימות נוסף מול עזה, על הממשלה מוטלת החובה לגרום לכך שזה יהיה גם הסבב האחרון, עם כל המשמעות הכרוכה בכך. לתושבי אשקלון נמאס מהחיים מסבב עימות אחד למשנהו. אנחנו דורשים מענה כולל לאיום המשבש את חיינו זה שני עשורים".

אין תגובות

תגובות לכתבה:

כתיבת תגובה: