נתניהו וכ״ץ החליטו על פיצוי נוסף לעסקים – פעימה שלישית בהקף של 2 מיליארד ש״ח

רה״מ בנימין נתניהו ושר האוצר ישראל כ״ץ החליטו היום על תוכנית חדשה לסיוע למגזר העצמאים והמגזר העיסקי שתצא לפועל בימים הקרובים.

התוכנית, שהיקפה 2 מיליארד ש״ח, כוללת מענקים מיוחדים עד לגובה 400 אלף ש״ח, לעסקים שמחזורם עד 20 מיליון ש״ח שנפגעו בהיקף של 60% לפחות בחודשים מאי – יוני, עד לגובה 15-10% מהמחזור.

כמו כן הוחלט כעת להוסיף עסקים עד למחזור של 100 מיליון ש״ח, שנפגעו בהיקף של 80% לפחות בחודשים אלה. עצמאים עד למחזור של 300000 ש״ח בשנה יקבלו גם הם מענק נוסף כפול בהיקפו ביחס לפעימה הקודמת. בנוסף לכך ישונו הקרטיריונים לקבלת מקדמות מ 20% ל 40%, ביחס לפעימה הקודמת.

כמו כן הוחלט להמשיך ולתת מענק גבוה יותר לעסקים ששימרו עובדים למרות הפגיעה הקשה. תוכנית זו היא חלק מהמדיניות הכוללת לניהול המשבר, כאשר לצד האצת המשק אנו מוודאים כי השכירים, העצמאים והעסקים שנזקקים לכך יקבלו את המענה המתאים.

רה״מ ושר האוצר ציינו כי מטרת התוכנית היא לאפשר הזרמה מיידית של סכומי כסף משמעותיים לעצמאים ולמגזר העיסקי, ללא עיכובים וחסמים מיותרים, ובכך לסייע להם לעבור את תקופת המשבר. אנו מוודאים כי השכירים, העצמאיים והמגזר העיסקי יקבלו את הסיוע המתבקש.

כל זאת לצד המשך קבלת המענקים בסך 7500 ש״ח על כל עובד שיוחזר לעבודה. במקביל יוגשו בקרוב תקציב המדינה וחוק הסדרים מקיף, שילווה בתחרות מול המונופולים הגדולים וברפורמות והסרת חסמים ורגולציה, שיסייעו לפעילות העסקית ויביאו לצמיחה מחודשת של המשק.

ראש הממשלה בנימין נתניהו: "אני קשוב לכאב שלכם. אני שומע את הזעקות שלכם. סיכמתי היום עם שר האוצר על הזרמה מיוחדת של 2 מיליארד שקל לעצמאיים, לעסקים קטנים ולעסקים בינוניים, זה במסגרת ההזרמה של ה-100 מיליארד שקל שהחלטנו עליהם – להבטיח שהכסף יגיע אליכם יותר מהר ויותר כסף.

בנוסף, ישבתי היום עם צוות כלכלנים בינלאומיים להחליט על הדברים החשובים ביותר – איך לתת תוכנית כלכלית שתבטיח את הצמיחה, את מקומות העבודה שלכם ואת הפרנסה שלכם. אנחנו עובדים בשבילכם כל הזמן.״

תגובות לכתבה:

 1. שמחה

  הבטחות הבטחות תכלס בשטח מה קורה? האמת העכשווית בבנק ומיידית לעצמאים!!!!!

 2. קמי

  יש עסקים שעיקר פרנסתם מתיירות הפגיעה מאד קשה

  1. קמי

   יש עסקים שעיקר פרנסתם מתיירות הפגיעה מאד קשה

כתיבת תגובה: