תגובות

מערכת חדשה של קק"ל תסייע לשמור על היערות – נגד שריפות, ונדליזם ונזקים אחרים

קרן קימת לישראל השיקה מערכת חדשה שתאפשר למשתמשי קק"ל ולציבור לקבל מידע בזמן אמת על היערות והפארקים בישראל. המערכת נבנתה כחלק מפעילות תחום GIS (מערכות מידע גאוגרפיות) ותפקידה לאסוף את כל הנתונים על היערות – החל מסוגי העצים ועד מוקדי שריפה, ונדליזם ומספר מבקרים בכל רגע.


בקק"ל פיתחו מערכת חדשה שתפקידה לעקוב בזמן אמת אחר המצב ביערות ישראל. המערכת מכילה את כל המידע על היערות הקיימים בארץ ומטרתה להתעדכן באופן שוטף ואוטומטי על מצב היער כדי לספק תמונה שלמה ועדכנית לעובדים בשטח.

עוד בשנות התשעים החלו בקק"ל לאסוף מידע על כל יער בישראל. בתחילה אספו נתונים כמו אילו מיני עצים יש בכל יער, איפה הם נטועים, הרכב האדמה ומתי ניטע היער. ככל שהשנים חלפו הבינו בקק"ל שיש צורך בנתונים רבים יותר ולכן החלו לאסוף מידע גם על קליטת קהל, מיקום חניונים, דרכים ביער, שבילי אופניים ועוד. כעת, הבינו במחלקת GIS של קק"ל כי המידע יכול לסייע לכל עובד קק"ל – מהיערן בשטח ועד מנהל המרחב – ולכן החליטו לחשוף את המידע לציבור ולעובדי קק"ל באמצעות אתר מיפוי המכיל את המידע הרלוונטי.

המערכת נוצרה כדי לאפשר לעובד בשטח לנהל את היערות בצורה כמותית וויזואלית. בנוסף, המערכת פתוחה לעובדים כך שהיא מוזנת במידע מכלל עובדי הארגון. כך היא מקבלת יותר מידע על יותר תחומים. בקק"ל מתכננים להרחיב את המערכת שתוכל לספק מידע אמין בזמן אמת על דיווחי שריפות, דיווח על מפגעים באתרים קולטי קהל, ונדליזם ואף ניהול מספר מבקרים ביערות בזמן אמת. העובדים, המחוברים למערכת, יכולים בעזרתה לעקוב אחר כל שינוי בשטח ולטפל באותו הרגע בכל בעיה.


לכניסה למערכת


תגובות לכתבה:

  1. חני רוזן

    טוב מאד, חבל ועצוב על כל עץ שנשרף/נגדע

כתיבת תגובה: