‏אחד מגופי הקירור במתקן בז"ן בחיפה התמוטט – הסיבה לא ידועה

‏אתמול נוצר חור קטן באחד מגופי הקירור במתקן בז"ן בחיפה, הבוקר התמוטט אחד מהמבנים שלא משמש עוד כחלק פעיל במפעל. אין נפגעים ואין חשש לאירוע חומרים מסוכנים. ‏הסיבה לפי שעה לא ידועה.

תיעוד מדהים של הקריסה ממצלמות האבטחה. קרדיט: בז"ן.

תיעוד מצלמות האבטחה של עיריית חיפה החושפות את רגע קריסת גוף הקירור לשעבר.

מכבאות והצלה נמסר כי בשעה 9:10 התקבלה הודעה במוקד 102, משל״ט חוף על עשן מבתי זיקוק. כוחות גדולים בפיקודו של רב רשף אהוד בן עזרא הגיעו למקום.

מדובר באירוע קריסה במהלך תכנון עבודות שיקום של אחת הארובות הגדולות, אשר אינן פעילות כבר שנים רבות. כיפת הארובה (לבנייה) הצפונית התמוטטה וקרסה.

צילום: דוברות כב"ה חוף.

האזור מתוחם ואין אליו גישה, אין סכנה לנמצאים במקום. כוחות הכיבוי עזבו את המקום, האירוע ללא נפגעים ואין חשש לאירוע חומרים מסוכנים.

צילום: איחוד הצלה כרמל.

מקבוצת ‏בז"ן נמסר: "הבוקר קרס החלק העליון באחת ה"לבניות" המפורסמות של בזן, ששימשה בעבר כמגדל קירור מים ואינה בשימוש מאז 2009. הקריסה התרחשה בהמשך לנפילת מקטע קיר שלשום. בזן נוקטת בכל הפעולות, כולל התייעצות עם מומחים מתחום ההנדסה והתכנון, כדי ללמוד את האירוע. האזור מאובטח ולא היו נפגעים״.

צילום: איחוד הצלה כרמל.

‏השרה להגנת הסביבה על קריסת מגדל בתי הזיקוק במפרץ: "‏סמל משמעותי של תחילת הסוף. הפעם הקריסה התרחשה בטעות, הפעם הבאה תהיה מכוונת. לתושבי חיפה מגיע לחיות בסביבה בריאה."

תגובות לכתבה:

  1. יואב מיוסט

    בהצלחה בשעה טובה עכשיו יוכלו להעביר את הבתי זיקוק לאיזור הדרום.

כתיבת תגובה: