‏שר החוץ הגרמני לאשכנזי: סיפוח לא עולה בקנה אחד עם החוק הבינלאומי – יש לחדש את שיחות השלום

שר החוץ גבי אשכנזי אירח היום את מקבילו הגרמני, שר החוץ הייקו מאס (Haiko Maas) במשרד החוץ. זהו ביקורו הראשון של שר זר בישראל מאז הקמת הממשלה החדשה, עדות לעוצמת היחסים בין המדינות, אשר מציינות השנה 55 שנים של יחסים דיפלומטיים.

לאחר הפגישה, נתנו השניים הצהרות לתקשורת, השר גבי אשכנזי: "כיום, ישנם הזדמנויות אזוריות משמעותיות. הבולטת מכולם היא תוכנית השלום של הנשיא טראמפ, המהווה אבן דרך משמעותית לאזור והזדמנות היסטורית. אנו נשאף לקדם את תוכנית השלום באופן אחראי, בתיאום עם ארה"ב, תוך שמירה על הסכמי השלום של ישראל והאינטרסים האסטרטגיים שלה. ישראל רוצה שלום וביטחון.


אני רוצה לחזור ולהודות לממשלה הגרמנית, על החלטתה האחרונה להוציא את ארגון חיזבאללה מחוץ לחוק. גרמניה הבהירה בצורה ברורה שחיזבאללה הינו ארגון טרור, וכי יש להתייחס אליו ככזה. אנו קוראים לאיחוד האירופי ללכת בעקבות גרמניה ולהוציא את ארגון חיזבאללה מחוץ לחוק" .

‏שר החוץ הגרמני הייקו מאס: "הצגתי את עמדת גרמניה ביחס לתהליך השלום. אלו חששות שאנו חולקים עם שותפינו באירופה לפיהן סיפוח לא תואם את החוק הבינלאומי. אנו מעדיפים את פתרון שתי המדינות, צריך לתת לדיפלומטיה הזדמנות".

(קרדיט: משרד החוץ)


אין תגובות

תגובות לכתבה:

כתיבת תגובה: