מהומות ברחבי ארה"ב במחאה על הרג ג'ורג' פלויד: 3 שוטרים ואזרח נפצעו קשה לאחר שרכב התנגש בניידת | צפו

סוער בארה"ב: עימותים פרצו בין כוחות המשטרה לבין המפגינים בעקבות מותו של ג'ורג פלויד, תושב מיניאפוליס שנחנק למוות על ידי שוטר שכרע ברך על צווארו במשך דקות ארוכות.

היום החמישי להפגנות, החמירו פעולות המחאה והמהומות ברחבי המעצמה, והוסיפו להתפשט לערים נוספות.

כלי התקשורת במדינה דיווחו על ריבוי עימותים אלימים וקשים בין כוחות הביטחון למפגינים, כמו גם בין המפגינים לתושבי הערים, הקוראים למחאות שקטות יותר.

שלושה שוטרים ואזרח אמריקאי נפצעו באורח קשה לאחר שרכב התנגש בניידת משטרה במהלך ההפגנות בדנוור בירת קולורדו.

לפי שעה כ-12 ערים הטילו עוצר בנסיון למנוע הסלמה של המהומות, ביניהן לוס אנג׳לס, פילדלפיה, שיקגו וסיאטל.

פילדלפיה.

ראשת עיריית שיקגו, לורי לייטפוט, הורתה על עוצר לילי שיחל היום מהשעה 21:00 ועד 6:00, ויימשך עד להודעה חדשה.

את החלטתה הסבירה לייטפוט בכך שההפגנות בעיר יצאו מכלל שליטה, וכי מתוקף תפקידה, אינה מוכנה לאפשר למצב להוסיף להידרדר.

לוס אנגלנס.

גם בשכונת בוורלי הילס שבלוס אנג'לס הורו על עוצר בעקבות מספר אירועי ונדליזם חריגים, הכוללים הסבת נזק משמעותית לרכוש ולמבנים בשכונה, תוך ביזה של חלק מבתי העסק במקום.

מהעירייה נמסר כי שעה שמרבית המוחים התנהלו בצורה שקטה ומכובדת, מספר אירועים אלימים וקיצוניים מחייבים פעולות אכיפה תקיפות יותר, זאת על מנת להבטיח את ביטחון אזרחי השכונה.

מדינות נוספות בתחומי המעצמה החליטו על הרחבת פריסת כוחות הביטחון בשטחיהן, ואף החלו בגיוס המשמר האזרחי כדי להשיב את הסדר על כנו.

מושלי מדינות טקסס וקולרדו הורו הבוקר למשמר האזרחי להשתתף באכיפה. מדינות אלו מצטרפות לאוהיו, יוטה, ויסקונסין, ג'ורג'יה, מינסוטה, קנטקי וכן מחוז קולומביה.

בעיר הבירה וושינגטון התאספו מפגינים רבים שהתגודדו מול הבית הלבן. גם אז הוזעק כוח של משמר האזרחי על מנת לסייע בשמירה על הסדר. בנוסף, בצעד חריג הודיע הפנטגון כי הורה על הגברת הכוננות של היחידות הצבאיות, וכן על נכונות להפעילן בשעת הצורך, במקרה של הסלמה נוספת.

ג'ייקוב פריי, ראש עיריית מיניאפוליס, העיר בה התרחש האירוע הטרגי שהחל את רצף האירועים הכאוטים, התייחס למחאה ואמר כי הפריסה הנרחבת של כוחות המשטרה, לרבות שימוש במשמר האזרחי, הן פעולות הכרחיות בשל אי הסדר הפושט ברחבי המדינה. "אנחנו תחת מתקפה. יש להחזיר את הסדר, ואנו משתמשים בטוב ובצדק כדי להוביל לסיום האירועים הללו", אמר המושל.

נשיא ארצות הברית דונלד טראמפ התייחס לאירועים במהלך מסיבת עיתונאים: "אסור לנו לאפשר לקבוצה קטנה של פושעים להרוס את ערינו". לדבריו, ההפגנות לא מכבדות את זכרו של ג'ורג' פלויד והן מובלות על ידי גורמי שמאל קיצוניים.

אדם שניסה להגן על חנותו בדאלאס הותקף ע"י מתפרעים ונפצע ככה"נ קשה.

תגובות לכתבה:

  1. ווג'די

    שאלה לטרמפ . האים השחורים דפקו אותך בעבר ??? הרסתה מדינה כדי להוחיך שאתה לא הומו ??? אתה חולה לך תזדיין

כתיבת תגובה: