שבוע טוב: כותרות החג והשבת

חשש מהתפרצות מחודשת: אמש אובחנו 113 חולים, היום אובחנו 14 בלבד. עם זאת, גם במספר הבדיקות הייתה היום ירידה חדה, ועד השעה 19:00 בוצעו רק 671 בדיקות. בעקבות העלייה, משרד הבריאות כינס מסיבת עיתונאים. במהלכה חשפה ראש שירותי בריאות הציבור, פרופ' סיגל סדצקי כי מוקד התחלואה מגיע מבתי הספר וכי התקווה שהווירוס לא מתפשט בחום אינה נכונה. מנכ"ל משרד הבריאות, המליץ להימנע מפגישות עם סבא וסבתא ולחזור לפגישות בזום. השרים בממשלה החליטו, בניגוד למשרד הבריאות כי הלימודים ימשיכו להתקיים כסדרם, למעט בתי ספר המהווים מוקדי תחלואה; נתניהו צפוי למסור הצהרה הערב.

סוכל פיגוע דריסה בחג השבועות ליד רמאללה: לוחמים מגדוד שמשון של חטיבת כפיר סיכלו ניסיון פיגוע דריסה באזור רמאללה, שאירע במהלך משימת אבטחת ציר ליד מעיין מאיר שבין נווה צוף לכפר הפלסטיני נבי סלאח. המחבל, פלסטיני בן 39, נורה למוות. אין נפגעים בקרב החיילים.

רכבו של המחבל שניסה לבצע פיגוע דריסה סמוך למעיין מאיר.

כוחות צה"ל עצרו שלושה חשודים שניסו לחצות את הגבול מלבנון לישראל. החשודים, דורשי עבודה שהגיעו ככל הנראה מסודן, זוהו טרם החצייה, היו במעקב, ונעצרו בעת החצייה באזור זרעית.

איאד אלחלאק, בן 32 ממזרח ירושלים עם צרכים מיוחדים, תושב מזרח ירושלים, נורה למוות בעיר העתיקה בשל חשד שהחזיק חפץ שנראה כאקדח. על פי הודעת המשטרה, שוטרי מג"ב ניהלו אחריו מרדף רגלי קצר ובסיומו ירו לעברו. משטרת ישראל "מן הראוי להמתין לתוצאות החקירה וממצאיה בטרם הסקת מסקנות נחרצות."

נשיא ארצות הברית, דונלד טראמפ אמר כי מדינתו סיימה את מערכת היחסים עם ארגון הבריאות העולמי. "לסין יש שליטה מלאה בארגון", אמר טראמפ במסיבת עיתונאים בבית הלבן. "ניקח את כל המימון שלנו מהארגון ונעביר לארגון אחרים".

השוטר דרק שובין, שחנק למוות את ג'ורג' פלויד במהלך מעצר במיניאפוליס – הואשם ברצח: במהלך הפגנות בגנות ברצח הוטל עוצר כניסות ויציאות על הבית הלבן בוושינגטון, לאחר התקהלות של מפגינים מול שעריו. קהל גדול התאסף גם מחוץ לבניין רשת CNN, שאחד מכתביה נעצר אתמול בשידור חי. "זו לא מחאה, זה כאוס", אמר ראש העיר של אטלנטה. ג'ורג' פלויד.

אין תגובות

תגובות לכתבה:

כתיבת תגובה: