כ-50 עברייני דיג וסביבה נתפסו במבצע נרחב לאכיפת איסור הדייג בעונת הרבייה ואיסור נסיעה על חופי הים

בסוף השבוע האחרון ערכו ברשות הטבע והגנים בשיתוף גורמי אכיפה נוספים לרבות השיטור הימי ומשרד החקלאות, מבצע ארצי רחב היקף לאכיפת האיסור על הדייג בעונת הרבייה של הדגים ואיסור נסיעה על חופי הים.

המבצע נערך מחופי אכזיב בצפון ועד חופי אשקלון בדרום בהשתתפות כ-25 פקחים ואנשי אכיפה ובסיוע סירות פיקוח, כוחות תצפית על החופים ומטוס סיור וצילום.

במהלך המבצע נחקרו 25 חשודים על עבירות דייג וכן ניתנו 25 דוחות לרכבים שנסעו על שפת החוף תוך פגיעה בסביבה החופית וסכנה למשתמשי החוף.

מבצע זה נערך בתקופת האיסור על הדייג באזור הים התיכון, המוכרזת על ידי מנהל אגף הדיג במשרד החקלאות, בהתאם לתקנות הדיג, במטרה להבטיח תהליך רבייה תקין וסדיר של הדגים בים התיכון ושמירה על משאב הדגה.

על פי הנחיית אגף הדיג במשרד החקלאות, איסורי הדיג בים התיכון לפי השיטות השונות הן:
דיג בכל שיטות הדיג (למעט חכה מהחוף ודיג מכמורת) נאסר מיום 28.4.2019 ועד 30.05.2019 (כולל) ;דיג דגים מתת משפחת הדקרים (לוקוסים) נאסר בכל שיטות הדיג כולל בחכה מהחוף מיום 28.4.2019 ועד 29.6.2019 (כולל), ודיג ספינת המכמורת ייאסר מיום 1.7.2019 ועד 31.8.2019 (כולל), וזאת כדי להימנע מלכידת דגיגים צעירים בתקופת הגיוס.

בתוך כך, בימים אלו מתחילה עונת הטלת צבות הים בחופי ישראל וישנה חשיבות רבה עוד יותר לאכיפת איסור הנהיגה על החופים למען שמירת הסביבה החופית ומניעת פגיעה בקיני הביצים המוטלות. זאת כמובן בנוסף לשמירה על בטיחות הרוחצים והשוהים בחופים.

קרדיט צילום: רשות הטבע והגנים.

לדברי יגאל בן ארי, מנהל היחידה הימית ברשות הטבע והגנים: "לנו ולדייגים המקצועיים והחובבים אינטרס מובהק ומשותף להגן על הדגים בעונת ההטלות למען שמירה על התפתחות טבעית של משאב הדגה בים התיכון שמדי שנה הולך ופוחת איסור הדיג בעונת הרבייה נועד לאפשר לדגים להתרבות בשקט ולהעמיד בהצלחה דור צאצאים. האכיפה המתבצעת הינה פעילות משלימה למאמצי ההסברה שלנו מול קהילת הדייגים בים ובמעגנות שהחלה כבר לפני מספר שבועות ונמשכת גם כיום".

אין תגובות

תגובות לכתבה:

כתיבת תגובה: