‏מתקפת סייבר איראנית פגעה במספר אתרי אינטרנט ישראלים

‏מתקפת סייבר איראנית פגעה במספר אתרי אינטרנט ישראלים של כמה חנויות לצד חברות וארגונים. הגולשים שנכנסו לאתרים שנפגעו, נתקלו בסרטון אנטי ישראל, לצד הצהרה לפיה "הספירה הפוך להרס ישראל נתחל מלפני הרבה זמן", לצד כיתוב בעברית (הטעויות במקור).

בתחתית העמוד מוזכר שמם של קבוצת ההאקרים העומדת מאחורי התקיפה ככל הנראה – "Hackers_Of_Savior". בסרטון היוטיוב היחיד של הקבוצה נכתב כי "אנו מתכנסים כאן כדי לנקום בפשעי ציונים נגד פלסטינים שמתו או שאיבדו את חייהם, משפחותיהם ואדמותיהם".

בהודעת עדכון חברת אחסון וורדפרס – uPress נכתב: לקוחות יקרים, היום בשעה מוקדמת זיהנו מתקפת סייבר רחבת היקף על אתרים רבים שמאוחסנים אצלנו. מדובר במתקפה מכוונת ורחבה של גורמים אנטי ישראליים (איראניים).

זיהינו חולשת אבטחה בתוסף וורדפרס שגרמה לפרצה, אנחנו עובדים בשיתוף פעולה עם רשות הסייבר הממשלתית, מבצעים חקירת אבטחה ומטפלים בכל האתרים.

אנחנו כרגע עובדים בכל המרץ כדי לתקן את נזקי התקיפה בהקדם האפשרי. האתרים שלכם והמידע שלכם מגובים במערכי הגיבוי שלנו ואנחנו פועלים על מנת לטפל בכל האתרים שנפגעו. זה אירוע קשה מאוד ואנחנו מבטיחים שנעבור אותו.

מדוברות סייבר ישראל ‏נמסר: "אנו מעדכנים כי בשעות האחרונות התקבלו דיווחים במערך הסייבר הלאומי אודות אתרי אינטרנט בישראל שהושחתו עם מסרים אנטי-ישראליים. הנושא מטופל על ידי המערך. אנו ממליצים לגולשים להימנע מלחיצה על קישורים במידה שגולשים לאתר שהושחת. יודגש כי מדובר בפגיעה שטחית באתרים של גופים פרטיים."

גם ‏אתר האינטרנט של איחוד הצלה נמצא בדקות האחרונות תחת התקפת סייבר מצד האקרים שהעלו בו סרטונים בגנות ישראל וכי החלה הספירה לאחור להשמדתה.

גם תנועת נאמני תורה ועבודה הופתעו הבוקר כשאנשים רבים ניסו להיכנס לאתר התנועה וקיבלו הודעה המבקשת מהם להפעיל את המצלמה.

האתר הותקף, כנראה בידי האקרים ממדינות ערב, עם חשד סביר כי איראן עומדת מאחורי המתקפה.

"להיות מוכן להפתעה גדולה", כך נרשם בכתובת האתר כשנכנסים אליו ומיד נשלחת הודעה המבקשת לאשר לאתר להשתמש במצלמת הנייד.

כמו כן, ישנו סרטון בעמוד הבית שמופיע ומתחתיו הכיתוב "הספירה לאחור להרס ישראל התחילה מזמן".

״מדובר ככל הנראה כחלק ממתקפה על אתרים ציוניים נוספים בישראל. אנו פועלים בשעות אלו להשתלט על המתקפה ונעדכן בהמשך״, מסר מנכ״ל התנועה, שמואל שטח.

האקרים איראניים השתלטו גם על אתר תנועת רגבים: אחרי מתקפת הסייבר שספגה איראן בימים האחרונים, המיוחסת לישראל – מגיע הבוקר הגל הנגדי של המתקפה. אתר תנועת רגבים, העוסקת בשמירה על אדמות המדינה, נפרץ הבוקר על ידי האקרים איראניים כחלק ממתקפה על מאות אתרי אינטרנט ישראליים.

יכין זיק, מנהל הפעילות בתנועת רגבים: "אנו מקווים שהאתר יחזור לאוויר בקרוב. בינתיים נמשיך לשמור על אדמות המדינה, ולעדכן דרך הרשתות החברתיות".

אין תגובות

תגובות לכתבה:

כתיבת תגובה: