תגובות

‏ניסיון פיגוע בחווארה: תושב ירה באוויר והניס את המחבל

מחבל ניסה לירות לעבר תושב ישראלי בחווארה. יחד איתו היו שני טרמפיסטים קטינים בני 14 ו-15. אחד הקטינים דיווח למוקד המועצה תוך כדי אירוע. התושב יצא מהרכב שלף את אקדחו ירה 2 יריות באוויר והניס את המחבל.

מדובר צה"ל נמסר כי האירוע שהתרחש היום אחר הצהריים סמוך לכפר חווארה שבמרחב החטיבה המרחבית ״שומרון״, נחקר כנסיון פיגוע לאחר סיום התחקיר הראשוני.


על פי עדויות בשטח, חשוד כיוון כלי נשק לעבר רכב ישראלי וניסה לירות לעבר יושביו. נהג הרכב שהבחין באיום החל במרדף אחר החשוד שכלל ירי, החשוד נמלט. אין נפגעים באירוע.
כוהב"ט חוקרים את האירוע.

עדות הנער בן ה 14 שדיווח מהאירוע תושב השומרון שהיה בדרך לבית הספר התיכון בו הוא החל ללמוד היום: "נסענו על הציר היה פקק עומד, הערבי עמד על המדרכה, מהצד שלי ושל חבר שלי, הוציא אקדח. דרך אותו. לחץ כמה פעמים על ההדק, הנהג שהיה איתנו נתן גז נכנס ברכבים לפנינו, יצא אליו התחיל לרדוף אחריו והמחבל ברח".

קרדיט צילום: צבי סוכות.

אחד מבני הנוער שהותקפו היום על ידי מחהל בחווארה בעודם נוסעים ברכב כטרמפיסטים עם תושב שילה, הוא אחיה ליפניק, בנם הבכור של שירלי ואוהד ליפניק ששכל לפני כשנתיים את אחיו ואחותו אורי ורואי בתאונת דרכים שזעזעה את המדינה.

ליפניק נסע ברכב יחד עם חברו אליעזר, כטרמפיסטים, והיו בדרכם לתיכון בו הם לומדים בשבי שומרון. במהלך הנסיעה התקרב אליהם פלסטיני כשהוא ימכוון אקדח לכיוונם, ומנסה לירות. אז יצא הנהג עם נשקו, ירה פעמיים באוויר וחזר לרכב.

אחיה ליפניק בן ה-15 מספר: "נסענו בכביש, היו פקקים, פתאום התקרב בן אדם, שלף אקדח, ניסה לירות עלי, ואז הנהג ניסה לעזור לנו".


יוסי דגן ראש המועצה האזורית שומרון, הגיע לתחנת המשטרה, קודם לכן שוחח עם גורמים בכירים בצה"ל ועם גורמים בכירים במשטרת ישראל. דגן הסביר: "הגעתי לתחנת המשטרה כדי לחזק את הנוסעים ברכב שהותקפו, נמנע היום אסון בזכות תושייה של אדם אחד, שצריך להעניק לו צל"ש. המחבל היה יכול לארוב לרכבים נוספים כשהם נכנסים לתוך מלכודת מוות, הפקק בחווארה כשלמולם חמוש. האירוע הזה הוא תוצאה ישירה של ההסתה של אבו מאזן, שהודיע אמש כי הוא מבטל את התיאום הבטחוני עם ישראל. הרוצחים במדים חושפים את פרצופם האמיתי. אני מחזק את הנהג שפעל באומץ ואת הנערים שגילו תושייה ויצרו קשר עם מוקד הבטחון של המועצה".


תגובות לכתבה:

  1. ווג'די

    כולם יורים על כולם . אים הייה גברים באמת היו צריכים לעשות שלום מזמן ושכולם יחיו בשלווה . גברים ללא איברים ///

כתיבת תגובה: