השר לביטחון פנים החדש אמיר אוחנה חגג הרמת כוסית במכללה לשוטרים בבית שמש

הבוקר חגג השר לביטחון פנים החדש אמיר אוחנה, ביחד עם סגן לביטחון פנים, מנכ"ל ביטחון פנים ומ"מ מפכ"ל המשטרה, אירוע הרמת כוסית והיכרות במשטרה במכללה לשוטרים בבית שמש. באירוע נכחו הרב של המשטרה וקצינים נוספים.

השר החדש בירך את השוטרים ואיחל הצלחה בתפקיד החדש אותו הוא מכיר מקרוב כקצין חקירות, ולאחר מכן בשב״כ, בהתמחות בפרקליטות, כעו״ד בתחום הפלילי ולאחרונה גם כשר המשפטים.

קרדיט צילומים: "פיני הפריץ"

ממשטרת ישראל נמסר כי היא הבוקר (יום ג׳ 19.05.2020) נערך טקס קבלת פנים לשר הבט״פ שנכנס לתפקידו אמש, ח"כ אמיר אוחנה. הטקס נערך במכללה הלאומית לשוטרים ולאחריו התקיים מפגש של השר עם סגל הפיקוד הבכיר במשטרה בראשות ממלא מקום המפכ"ל ניצב מוטי כהן.

במהלך המפגש ניתנה לשר סקירה אודות משטרת ישראל ופעילותה למען ביטחון הציבור, המאבק בפשיעה, שמירת הסדר הציבורי והמאבק בתאונות הדרכים.

השר לביטחון הפנים ח"כ אמיר אוחנה: "לפני שאצא בהצהרות ובתכניות אני מתכוון ללמוד. לא רק מראשי הארגונים, שרים ובכירים לשעבר, אלא גם מכם, המפקדים הבכירים בשטח.

כל ביקור שלי במחוז ילווה בסיור בתחנה קטנה או בינונית ואגיע לכל המחוזות. התפיסה שלי היא שאם השוטר בנקודה הכי רחוקה, יקבל את היחס וההכרה – יהיה טוב לכולם.

אני חושב שעשו דברים נהדרים בשנים האחרונות בנושא מעמד השוטר, יש שיפור במעמד ובתדמית – אבל צריך לעשות עוד.

אני רוצה ששוטר יהיה מישהו שנושאים אליו עיניים, שמכבדים אותו. אתם תראו את זה בביקורים ובפגישות שלי איתכם – אני אוהב את משטרת ישראל.

אני רוצה להודות לכם ולאנשיכם על זה שהם מגינים על המדינה, אזרחיה, על שלומם ועל ביטחונם תוך סיכון חייהם. ראינו דוגמה לזאת רק בשבוע האחרון. הפעולה הראשונה שלי הייתה לבקר את הפצועים. המסר ברור – אנחנו כמדינה מחויבים לשוטרים שמסכנים את חייהם, מקריבים ונותנים את כל כולם בשביל ביטחון שלומם של האזרחים.

אני יודע שהמשטרה משוועת ליציבות ולמפכ"ל קבוע, וכאמור אני מאוד מעריך את התקופה האחרונה שבה מ"מ המפכ"ל מכהן. ההחלטה על מפכ"ל היא דרמטית וחשובה ובכוונתי לקבל אותה במהירות, אך לא בפזיזות. אקדיש את הזמן ללימוד.

אני מצפה ומאמין שתסייעו בידי, עם מאות שנות הניסיון במגוון העשייה של משטרת ישראל שיש סביב שולחן הספ"כ. בעיני, התפקיד של המשטרה הוא לא רק להגן על ביטחונם ועל שלומם של אזרחי ישראל אלא גם להגן על זכויותיהם ועל חירותם.
אני מודה לכם מאוד על העשייה, ויחד נעשה עוד רבות בשנים הקרובות״.

מ"מ מפכ"ל המשטרה, ניצב מוטי כהן: "במהלך השנה וחצי האחרונות, משטרת ישראל עברה תקופה מאתגרת מאוד. יש בארגון מפקדים ומפקדות, לוחמים, שוטרים ומתנדבים, אשר נרתמים למשימות שלפתחם בנחישות, במקצועיות ובערכיות, בכל עת ובכל מקום. רק בסופ"ש האחרון, היינו עדים לסיכון הרב ששוטרי משטרת ישראל מתמודדים עמו בפעילותם. צוות בלשים מתחנת טירה שעסק בפעילות כנגד האמל"ח הלא חוקי חתרו למגע, סיכנו את חייהם ונפצעו במהלך הפעילות. מכאן אני שולח להם החלמה מהירה".

"הארגון מורכב מתמהיל של עשרות אלפי שוטרים ושוטרות מכל קצוות האוכלוסייה בחברה הישראלית, והם מהווים את פניה היפות של מדינת ישראל. שוטרות ושוטרים מסורים אשר נכונים לכל משימה ולכל אתגר בכל עת. אני מבטיח לך שיש לך על מי לסמוך. מאחל לך בשמי ובשם משטרת ישראל כולה – הצלחה בתפקידך. הצלחתך היא הצלחתה של משטרת ישראל כולה, והיא הערובה לביטחונם האישי של האזרחים".

בהמשך ביקורו ערך השר לבט"פ סיור במתקני האימונים וההדרכה המתקדמים של המכללה הלאומית לשוטרים ובבית המורשת של משטרת ישראל.

קרדיט צילום: דוברות המשטרה.
אין תגובות

תגובות לכתבה:

כתיבת תגובה: