ניתוח נדיר בוצע במרכז הרפואי זיו: טחול במשקל 10 ק"ג נכרת מגופו של חולה שסבל מגידול

ניתוח כזה לא רואים בכל יום: מנהל המחלקה הכירורגית במרכז הרפואי זיו ד"ר יבגני סולומונוב ביצע השבוע ניתוח לכריתת טחול מגבר בן 56 שסבל מגידול מסוג לימפומה.

מדובר בטחול ענק במשקל של 10 ק"ג ובאורך של למעלה מ-40 ס"מ, כאשר גודלו הממוצע של הטחול הממוצע, הינו כגודל אגרוף כף יד ובמשקל של כ-200 גרם לערך.


כריתת הטחול היתה בלתי נמנעת שכן מלבד הגידול שהיה בתוכו, בשל גודלו של הטחול, הוא דחק את כל האיברים והפעיל לחץ כבד על הסרעפת – מה שגרם לקושי מהותי בנשימה.

יצוין כי מרבית ניתוחי כריתת טחול מתבצעים במרכז הרפואי זיו בשיטה לפרוסקופית – שיטה המבוססת על חדירה לבטנו של המנותח דרך מספר חתכים קטנים בדופן הבטן וביצוע הניתוח בפיקוח מצלמה המעבירה לצוות הרפואי שידור וידאו של מקום הניתוח.

במקרה הזה, עקב גודלו של הגידול, הוחלט לבצע ניתוח באמצעות הפעולה הכירורגית הפתוחה. הניתוח עבר בהצלחה.

מנהל המחלקה הכירורגית ד"ר יבגני סולומונוב אמר: "לא זכור לי ניתוח של כריתת טחול בגודל כזה משמעותי. זה היה ניתוח עם קושי רב בשל הגודל של הטחול וההיצמדות שלו לאיברים פנימיים רבים. לכל אורך הניתוח היה חשש שמא יפגעו איברים אחרים, בייחוד הלבלב וכלי הדם. הצלחת הניתוח הזה מעידה שוב שהמרכז הרפואי זיו הוא מקום מצוין שמספק שירותי רפואה מתקדמים ומבצע גם ניתוחים מורכבים בצורה מיטבית. אנחנו יכולים לעמוד בהצלחה מול כל אתגר שיוצב בפנינו ותושבי הצפון יכולים להיות בטוחים ורגועים שבמרכז הרפואי זיו יש צוותי רפואה מצוינים".

את הניתוח שארך שעות הוביל כאמור ד"ר יבגני סולומונוב ובו נטלו חלק גם הרופאים הבכירים במחלקה הכירורגית – ד"ר אלכסנדר קוליאדה וד"ר מוחמד כליפה וכמו כן, גם הרופא המתמחה ד"ר סולימאן אלשאער רופא.בתמונה: מנהל המחלקה הכירורגית במרכז הרפואי זיו ד"ר יבגני סולומונוב עם הטחול הענק. צילום: דוברות המרכז הרפואי זיו.
אין תגובות

תגובות לכתבה:

כתיבת תגובה: