שר הביטחון גנץ מינה את מפקד חיל האוויר לשעבר האלוף אמיר אשל למנכ"ל משרד הביטחון

ראש הממשלה החליפי ושר הביטחון בני גנץ, החליט למנות את אלוף (במיל') אמיר אשל, מפקד חיל האוויר וראש אגף התכנון לשעבר, למנכ"ל משרד הביטחון. אשל יחל בתפקידו בימים הקרובים. עם כניסתו יעבור אשל חפיפה מסודרת עם המנכ"ל היוצא, אלוף (במיל') אודי אדם.

מוקדם יותר הודיעה מנכ"ל משרד הביטחון, אלוף (מיל') אודי אדם, לשר הביטחון הנכנס, רא"ל (מיל') בבני גנץ, על רצונו לפרוש מהתפקיד בתום כהונה של ארבע שנים.

אדם הודיע לשר כי הוא נכון להישאר בתפקידו עד לבחירת מחליף ויעביר את התפקיד בהליך של חפיפה מסודרת.

אודי אדם מונה לתפקידו במאי 2016, על ידי שר הביטחון דאז, רא"ל (מיל') משה בוגי יעלון. הוא כיהן בתפקיד תחת שלושה שרי ביטחון נוספים – אביגדור ליברמן, בנימין נתניהו ונפתלי בנט. לכולם הוא מבקש להודות על האמון ושיתוף הפעולה הפורה בהובלת משרד הביטחון וצה"ל בתקופה מלאת אתגרים זו.

אדם הוציא לפועל, לראשונה בתולדות משרד הביטחון, תוכנית רב-שנתית (תר"ש) ל-10 שנים בתחומי המו"פ, הלווינות, יחסי החוץ, התשתיות, תמיכה ברכש כחול לבן ועוד. הוא השלים את הפרטת תע"ש והוביל מהלכים לחיזוק ולשמירה על התעשיות הביטחוניות, תחת הסכם ה-MOU עם ארה"ב. בתקופת כהונתו הגיע הייצוא הביטחוני של מדינת ישראל לשיא של יותר מ-9 מיליארד דולר. בארבע שנותיו כמנכ"ל, הזרים משרד הביטחון יותר מ-100 מיליארד ₪ לרכש מתעשיות וספקים ישראלים (ממוצע של 25 מיליארד ₪ רכש בשנה). אדם שידרג באופן דרמטי את מוכנות משרד הביטחון למצבי חירום. חלק מהתהליכים באו לידי ביטוי בטיפול משרד הביטחון במשבר הקורונה.

ראש הממשלה החליפי ושר הביטחון, בני גנץ שנפגש יותר מוקדם עם האלוף אדם, אמר: "קיבלתי את בקשתו של אודי לפרוש והודיתי לו בשמי ובשם כל אזרחי ישראל על השירות רב השנים. אני ואודי מכירים שנים רבות. אני מלא הערכה לאופן שבו הוא ניהל ומנהל את המשרד ואת ההישגים שאליהם הוא הגיע. אודי תרם רבות לביטחון ישראל לאורך השנים ואני בטוח שהוא ימשיך לתרום גם בעתיד. ביקשתי מאודי ושמחתי לקבל את הסכמתו להמשיך ללוות אותי בכניסתי לתפקיד".

אלוף (מיל') אודי אדם: "אני מסיים ארבע שנות כהונה בתחושת סיפוק על מימוש מהלכים רבים, שתרמו ויתרמו לביטחונה של מדינת ישראל וימשיכו להקרין על חוסנו של צה"ל. אני מודה לכל שרי הביטחון על חופש הפעולה ועל האמון הרב שנתנו בי. אני רוצה להודות לעובדי משרד הביטחון ולהנהלת המשרד על עבודתם המקצועית ועל המסירות יוצאת הדופן שכה ייחודית למשרד זה. אני בטוח שתמשיכו להושיט יד לכל משימה לאומית ותובילו את המשרד לעוד הישגים רבים".

תגובות לכתבה:

  1. חי

    מקווה שתדאגו לנכי צהל .והלומי קרב בפרט שאין להם יום ולילה וחיים נורמלים.חווה על בשרי לצערי. בהצלחה

  2. אדר

    הערה חשובה. התואר של גנץ "ראש ממשלה חלופי" מלמד שביבי מכיר בעובדה שיש לו תחליף ! וזה לכשעצמו הישג.

  3. זיו

    מינוי מבריק חכם של מנהל מבריק. כאשר בני גנץ יהיה ראש הממשלה . המדינה תראה אחרת .

כתיבת תגובה: