שר החוץ הנכנס אשכנזי: "נקדם את תוכנית טראמפ, אך תוך שמירה על הסכמי השלום – ירדן בעלת ברית חשובה"

שר החוץ היוצא ישראל כ"ץ ושר החוץ הנכנס רא"ל (מיל') גבי אשכנזי קיימו הבוקר טקס חילופים במשרד החוץ, בהשתתפות מנכ"ל המשרד וחברי ההנהלה. שגרירי ישראל בעולם ואנשי שירות החוץ ברחבי העולם צפו אף הם בטקס.

שר החוץ אשכנזי: "אנו עומדים בפני הזדמנויות אזוריות משמעותיות, בראשן, יוזמת השלום של הנשיא טראמפ. אני רואה בתכנית אבן דרך משמעותית. הנשיא טראמפ מציב בפנינו הזדמנות היסטורית לעצב את עתידה של מדינת ישראל לעשרות השנים הבאות.


התכנית תקודם באחריות ובתיאום עם ארצות הברית, תוך שמירה על הסכמי השלום והאינטרסים האסטרטגיים של מדינת ישראל.
ארצות הברית היא בת הברית הקרובה ביותר והחברה החשובה ביותר של מדינת ישראל. אני מודה לממשל האמריקני על עמידתו האיתנה לצד ישראל בבלימת פרויקט הגרעין האיראני, והתבססותה של איראן בגבולותינו.

המערכה המדינית לעצירת האיום האיראני הייתה ועודנה המשימה העיקרית שלנו. עלינו להמשיך לפעול בכל הכלים העומדים לרשותנו במישור הדיפלומטי כמובן לצד הפעילות במישור הביטחוני.

כמו העוצמה הצבאית, גם השלום עם שכנותינו הוא נכס אסטרטגי ועלינו לשמור עליו.
אני רואה חשיבות רבה בחיזוק הקשרים האסטרטגיים עם מדינות השלום, מצרים וירדן. הן בעלות ברית חשובות ביותר להתמודדות עם האתגרים באיזור. לצד זו אפעל לקידום הקשרים ושיתופי הפעולה מול מדינות נוספות במרחב, למען ביצור מעמדה האסטרטגי של מדינת ישראל".


צילום: משרד החוץ.
אין תגובות

תגובות לכתבה:

כתיבת תגובה: