גל חום קיצוני: גבר כבן 60 נפטר ממכת חום בדימונה

בשעה 18:21 התקבל דיווח על גבר מחוסר הכרה בשדרות הרצל בדימונה. חובשים ופראמדיקים של מד"א העניקו במקום טיפול רפואי וביצעו פעולות החייאה שבסופן נקבע מותו של גבר כבן 60.

פראמדיק מד"א אלישיב אמתי סיפר: "על המדרכה שכב גבר כבן 60 מחוסר הכרה, ללא דופק וללא נשימה עם סימני מכת חום קשה. מיד התחלנו בטיפול רפואי שכלל מתן תרופות, הנשמות ועיסויים. הוא היה חם מאוד למגע ובמשך קרוב לשעה של פעולות החייאה קיררנו אותו בעזרת ליטרים רבים של מים שהשכנים מהבניינים הסמוכים הביאנו לנו בדליים. לצערנו מצבו היה קריטי ולאחר זמן ממושך נאלצנו לקבוע את מותו."

ציון רוזיליו ויוספי עשור חובשים של איחוד הצלה שביצעו בו פעולות החייאה סיפרו: "בסיוע צוות ניידת טיפול נמרץ ביצענו בו פעולות החייאה ממושכות בנסיון להציל את חייו אך למרבה הצער נקבע מותו בתום מאמצי ההחייאה. ע"פ המסתמן מדובר באיבוד הכרה כתוצאה מאיבוד נוזלים ומכת חום".

יואל סוויסה מתנדב זק״א דימונה שטיפל בזירה: ״מדובר בגבר כבן 60 שלדברי עוברי אורח התמוטט פתאומית ברחוב. כשהגעתי למקום ראיתי אדם שכוב ברחוב עם סימנים של מכת חום, הפראמדיקים של מד״א ביצעו עליו פעולות החייאה ממושכות שבסופן נאלצו לאשר את מותו במקום. מתנדבי זק״א דימונה טיפלו בממצאים ומסייעים למשפחה בשעתם הקשה.״

יהודה משי זהב יו״ר זק״א: ״בימים חמים אלו אנו חייבים להקפיד ביתר שאת ולשמור על כללי הבטיחות וההגנה, כדי למנוע מקרים קשים אלו.״

אין תגובות

תגובות לכתבה:

כתיבת תגובה: