שוטר נורה ונפצע קשה, שיא החום עוד לפנינו | חדשות השבת

סיכול פיגוע על ידי לוחמי צה"ל במארב באזור אבו דיס: הלוחמים ירו בשלושה מחבלים שהשליכו מטען צינור לעבר מוצב צבאי. השלושה הדליקו בקבוקי תבערה ותכננו להשליך גם אותם. על פי דיווח ערבי, מצבם של השלושה באורח קשה, אין נפגעים לכוחותינו.

שני שוטרים נפצעו מירי בעיר טירה, אחד באורח קשה. במהלך פעילות מבצעית בשטח חקלאי ביישוב הבחין כוח משטרתי בשני חשודים ובדק אותם. בזמן הבדיקה התקרב למקום רכב, וממנו יצא גבר וירה בשוטרים. כוחות משטרה גדולים, הכוללים מסוק, ערכו סריקות אחר החשודים והציבו מחסומים בעיר. בסריקות נעצרו שישה חשודים, ואותרו שני תתי מקלע מאולתרים. הרקע לאירוע אינו ידוע.

‏נתניהו: "אני מגנה בתוקף את אירוע הירי בטירה שבוצע לעבר שוטרים בעת שפעלו נגד פשיעה במקום. אני שולח החלמה מהירה לשוטרים שנפצעו באירוע. נמשיך לפעול ולהיאבק בפשיעה ובאלימות במגזר הערבי ונמצה את הדין עם הפושעים."

בעיר חאלב שבצפון מערב סוריה נשמע פיצוץ – כך דווח בלילה בערוץ הטלוויזיה הממלכתי במדינה. לפני כשבועיים דווח כי ישראל תקפה בחאלב מרכז מחקר ובסיס צבאי.

מחלקת המדינה האמריקנית: מתחה אמש ביקורת חריפה על הכוונה של בית הדין הפלילי הבינלאומי בהאג לחקור את ישראל בגין פשעי מלחמה ביהודה ושומרון, רצועת עזה ומזרח ירושלים, נושא שעדיין מצוי בבחינה של הרכב קדם-משפט בעקבות קביעתה של התובעת הכללית פאטו בנסודה.

שריפת חורש טבעי פרצה ביער הנשיא מצרעה לכיוון מושב צלפון שבאזור בית שמש. שוטרי מג"ב פעלו לפינוי קו בתים ראשון בצלפון, בעקבות הסכנה הנשקפת במקום. סה"כ 306 אירועים בסופ"ש, 136 שריפות שטחים פתוחים ו-48 שריפות מבנים. בין היתר, חולצו כשמונה מטיילים שלא חשו בטוב, התייבשו וחלקם נמצאו על סף עילפון.

מזג האוויר השרבי הוציא גם היום מאות מתרחצים אל חופי תל אביב, למרות איסור השהייה בחופים בתקנות החירום שקבעה הממשלה. על אף פתיחתם הרשמית של החופים ביום רביעי, רבים נכנסו למים כי לא יכלו יותר להתאפק. פקחי עיריית תל אביב-יפו סיירו בטיילת עם שוטרים, אולם לא אכפו את ההנחיות ולא חילקו דו"חות.

הטמפרטורות החזויות היום והלילה: בתל אביב מ-33 מעלות בשעות היום עד 27 מעלות בשעות הלילה. בירושלים צפויות 37 מעלות מקסימום, ו-30 מעלות מינימום. בחיפה צפויות 30-32. באשדוד 26-29, בית שאן 30-42, לוד 40-30, עין גדי 38-41, צפת 29-34, קצרין 31-39, טבריה 32-42, נצרת 30-37, באר שבע 33-41, ובאילת צפויות 40 מעלות ביום ו-36 מעלות בלילה.

אין תגובות

תגובות לכתבה:

כתיבת תגובה: