תגובות

הממשלה אישרה: השבים מחו"ל יוכלו לשהות בבידוד ביתי במקום במלונית

‏הממשלה אישרה את ההצעה להחיל בידוד ביתי על השבים מחו"ל במקום שהות במלונית.

שר הביטחון נפתלי בנט: "מעכשיו מי שחוזר מחו״ל יוכל להגיע הביתה ולקיים בידוד ביתי אפקטיבי של 14 יום, ולא יצטרך לשהות במלוניות בידוד. תודה לחיילי פיקוד העורף על תפעול מעולה של המלוניות!"


בנוסף, עברה החלטת ממשלה להעברת 6 מיליון ש"ח למימון החילוצים של הישראלים בתחילת תקופת הקורונה.

בישיבת הממשלה הערב אושר המימון לחברות התעופה הישראליות שהתגייסו בתחילת המשבר למען אזרחי ישראל שהיו תקועים בעולם ולמען החזרת האזרחים הדרום קוריאנים לארצם.

שר התחבורה בצלאל סמוטריץ': "שמירה על חברות התעופה הישראליות זהו אינטרס לאומי. מיד בתחילת המשבר חברות התעופה הישראליות התגייסו וכפי שהתחייבנו, הערב הממשלה אישרה את מימון הטיסות. אני רואה בצעד זה של השבת אזרחי ישראל הביתה צעד ציוני הכרחי וחשוב, טוב שידענו להתגייס למען כל אזרח ואזרח."

עיקרי שינויים נוספים:

– הגבלת פעילותם של עסקים וחנויות בשעות הערב בתקופת הרמדאן, ביישובים שמרבית תושביהם מוסלמים, תיעשה מעתה רק ביישובים שהוכרזו כ"אזור מוגבל".


– תבוטל המגבלה על שהייה בגנים ופארקים ציבוריים. פעילות במתקני כושר תתאפשר תחת שילוט של הרשות המקומית בדבר הצורך בשמירה על ריחוק פיזי ומניעת התקהלות. יובהר כי עדיין קיימת מגבלה על שימוש במתקני שעשועים המצויים בגן ציבורי או בשטח ציבורי אחר.

– הפטור מחבישת מסכה במהלך טיפול נפשי הניתן לחסר ישע, יתאפשר גם ללא שמירת מרחק של 3 מטר, זאת בנוסף לפטור דומה שכבר ניתן בטיפול בקטין.

תקנות שעת חירום (בידוד במקום לבידוד מטעם המדינה)(תיקון).

חוזרים מחו"ל שיוכיחו יכולת לקיים בידוד ביתי באופן מלא ותקין (כמו דירה לבד, או יחידת דיור נפרדת לחלוטין מדיירים אחרים בבית), יורשו לקיים את הבידוד בביתם או במקום מתאים אחר העומד לרשותם. בנוסף, מי שכבר שוהה במלונית ויוכיח יכולת לבידוד ביתי, יוכל לצאת ולהשלים את תקופת הבידוד בביתו.

שבים מחו"ל שלא יוכלו לקיים בידוד ביתי יופנו לבידוד במלוניות על חשבון המדינה.

בנוסף, חוזר מחו"ל (כמו גם אחרים המחויבים בבידוד) לא יורשה להגיע לבידוד הבית באמצעות תחבורה ציבורית, למעט במוניות ובהתאם לכללים (שימוש במסכות, נסיעה עם חלונות פתוחים), וזאת כדי למנוע הדבקה פוטנציאלית בתחבורה ציבורית.

אדם שייפר את חובת הבידוד או שייסע בתחבורה ציבורית ייקנס ויידרש להשלים את הבידוד במלונית.

האכיפה תתוגבר והמשטרה תאכוף ותוודא את בידוד הבית של השבים מחו"ל ותיעזר לצורך כך גם במפקחי רשות האוכלוסין וההגירה.

תוקף התקנה עד ליום ג׳, 19 במאי 2020.

(צילום: דוברות רש"ת)


אין תגובות

תגובות לכתבה:

כתיבת תגובה: