'אומרים לא לממשלת השחיתות': אלפים השתתפו בהפגנת התנועה לאיכות השלטון בכיכר רבין

התנועה לאיכות השלטון קיימה הערב (שבת) הפגנת ענק בכיכר רבין תחת הכותרת 'אומרים לא לממשלת השחיתות'.

אלפים הערב בהפגנת התנועה לאיכות השלטון בכיכר רבין שהועברה במקביל גם בעמוד הפייסבוק של התנועה דרכו השתתפו בהפגנת התנועה עוד כ-100,000 איש בלייב.


יו"ר התנועה לאיכות השלטון, עו"ד ד"ר אליעד שרגא: "רק אתמול חשבנו שאנחנו יודעים להבדיל בין טוב לרע, בין אמת לשקר, בין חושך לאור, רק אתמול חשבנו שאנחנו יודעים להבדיל בין צודק ללא צודק, מושחת ולא מושחת. והנה לפתע היום אנחנו מבינים שהכל הבל הבלים. הכל כאוס. רק אתמול עד חשבנו שאסור לבגוד, ולגזול ולדבר דופי ולתפור שקר ולדבר מרמה, אבל היום פתאום הכל מותר".

מדברי היועץ משפטי של התנועה לאיכות השלטון, עו"ד תומר נאור: " אנחנו נמצאים בתקופת שפל מנהיגותי שלא ידענו כמותו. אלו המתיימרים לקרוא לעצמם מנהיגים שלנו, בחסות משבר בריאותי חסר תקדים הם מוותרים בהינד עפעף על כל העקרונות בשמם נבחרו, סוחרים במנדט שנתנו להם כדי לייצר לעצמם ג'ובים וכיבודים. כמו גנבים בלילה, רגע לפני צפירת יום הזכרון לשואה ולגבורה, הם חותמים על הסכם מביש שלא נראה כמותו בתולדות מדינת ישראל. לא רק שהם נותנים לנאשם בפלילים לעמוד בראש הממשלה, הם גם נותנים לו זכות וטו במינוי שופטים, פרקליט מדינה, מפכ"ל ויועץ משפטי לממשלה.

מדברי תת אלוף (במיל) נחמיה דגן, יו"ר המרכז הישראלי למחול בסוזן דלל: "תחילת חורבנו של הבית הראשון היה 72 שנים לקיומו, והוא נחרב בגלל מלחמות אחים. תחילת חורבנו של הבית השני היה לאחר 72 שנה לקיומו, והוא נחרב בגלל מלחמות אחים. אנחנו חגגנו שלשום 72 שנה לקיומה של מדינת ישראל, שנת ה-72 הייתה שנת שיא לפלגנות ולהסתה בחברה הישראלית. אותי זה מפחיד. חברה מפולגת ומסוכסכת, שלטון מושחת שמסית, מפלג ומסכסך, אותי זה מפחיד".

מדברי פרופ' ענת אדמתי, פרופ' לכלכלה ופיננסים ומנהלת היוזמה לחברות וחברה – אוניברסיטת סטנפורד ארה"ב: "זו הפגנה חשובה שמוחה על מה שחייבים למחות עליו – יש לנו כאן מצב שהממשלה, והסכם קואליציוני רומסים את הדמוקרטיה, מבזבזים ספי ציבור בדיוק בזמן שיש לנו מגיפה קשה. כאן צריך ממשלה חכמה, יעילה, וזה לא מה שאנחנו רואים. מה שאנחנו רואים זה ניצול של המצב הזה ליצור ממשלה בזבזנית, שנותנת כוח למישהו שנאשם בפלילים".


מדברי פרופ' נויה רימלט, פרופ' למשפטים מאוניברסיטת חיפה ופעילה חברתית: "לפי החוק אין מניעה שאדם עם כתבי אישום יכול לכהן כנשיא במדינת ישראל. זה אומר שכל רוצח, פושע, עבריין מין יכול לכהן בתפקיד הנשיא?! בכל מדינה מתוקנת היה ברור שלא, כי לא צריך לכתוב בחוק את המובן מאליו".

מדברי גב' עפרה ליבוביץ, מורה לתנך ומחשבת ישראל, פעילה בתנועה "מחנכים לדמוקרטיה": "הטענה שדמוקרטיה היא רק שלטון הרוב, זהו חילול השם דמוקרטיה. דמוקרטיה היא איננה שלטון הרוב, אלא שלטון העם. מקסימום הגשמה עצמית של הפרטים ומינימום פגיעה בזולת. הרוב לא יכול להחליט שאפשר לרצוח. הרוב לא יכול להחליט לאפשר שוחד. כי גם הרוב כפופים לחוקי מוסר".

(קרדיט צילום: רענן כהן)


אין תגובות

תגובות לכתבה:

כתיבת תגובה: