כוחות הבטחון הרסו היום את ישיבת חומש. ראש מועצת שומרון: "לא מבין את הבהילות להרוס ישיבה בימים כאלו"

כוחות משטרה גדולים הגיעו הבוקר (חמישי) ליישוב חומש והרסו בו את ישיבת חומש, בהם מבנים ששימשו את בחורי הישיבה ללימוד וכפנימייה.

ישיבת חומש פועלת למעלה מ 12 שנים,
הישיבה בחומש משמשת זה זמן רב לבית עבור בחורי הישיבה.


נזכיר כי הישיבה פועלת בחומש מעל 12 שנים וזכתה לאורך השנים לתמיכה ברורה של רבנים, חברי כנסת, שרים ואישי ציבור רבים. בישיבה ישנם 40 תלמידים שבתנאי שטח לא קלים מתמידים בלימוד התורה ובמצווה שלקחו על עצמם ליישב את הארץ.

יוסי דגן ראש המועצה האזורית שומרון מבקר בחריפות את הריסת הישיבה היום: "אני לא מצליח להבין את הבהילות להרס ישיבה, בוודאי בתי מגורים, דווקא בימים אלו בהם כולם נדרשים להסתגר בבתיהם, ובוודאי כאשר לא נראית אותה בהילות להרוס בתי ערבים לא חוקיים באותו איזור בדיוק. משהו לא טוב קורה כאן ואני קורא לשר הבטחון ח"כ נפתלי בנט להדרש לנושא הזה באופן מיידי. רק בשבוע האחרון נמצאה מוטיבציה יוצאת דופן בקרב כוחות הבטחון שהרסו מבנים ב 4 ישובים שונים ביו"ש. אני מחזק מכאן את חלוצי ישיבת חומש הגיבורים, העומדים על משמר אדמות ארצנו, ובגופם משמרים את הקשר לישובים בצפון השומרון שנעקרו ביד זדונית".

יעקב, אחד הבחורים השוהים שם, שאחרי רצף של כמעט 50 ימים בשל שמירה על הנחיות הקורונה, התלבט לפני כשבוע אם ללכת לביקור קצר בביתו, אולם המחוייבות לחומש, בשילוב עם הנחיות משרד הבריאות הובילו אותו להמשיך ולהישאר בחומש. "חומש היא הבית שלי, בוודאי בתקופת הקורונה, אך גם תמיד. בית שנעים לגדול בו – בעיקר במובן הרוחני"

"עיקר האחיזה שלנו היא השהות במקום, שבצפון השומרון יש יהודים שאוהבים את הארץ ודבקים בה" אומרים בישיבה. "המבנים המועטים המשמשים את הישיבה – מטרתם לאפשר את החיים השוטפים, אך הם לא תנאי לכך. אנחנו בעז"ה נמשיך במשימה שלנו להרים את קול התורה בכל מרחבי ארצנו.

הרב אלישמע כהן, ראש ישיבת חומש אמר הבוקר, "מצער שבסמיכות כל כך גבוהה לחג שמציין את חזרת עם ישראל לארצו, ובשנה מיוחדת כל כך, שבנסיבות הקורונה, עם ישראל מאוחד ומלוכד, מגיעה המשטרה ובברוטאליות גדולה עם 'חדוות הרס' מחריבה עד היסוד מבנים שנועדו לצרכים בסיסיים של חיים, ופוגעת בחבורה השוהה במקום באחריות גדולה. 12 שנים של אתגרים לא מסתיימות בהרס כזה או אחר, להיפך- אנחנו נתעצם ונמשיך עד שבע"ה, תבין ממשלת ישראל שעם ישראל בחר לשוב וליישב את הארץ".חכים ושרים בעלייה האחרונה לחומש.
חורבות הישיבה הבוקר. קרדיט: ישיבת חומש.

תגובות לכתבה:

 1. יח

  הקב"ה יכלה את הסיטרא אחרה מין העולם. ולא ישאירו זרע של קיימא
  תעא"ו.אמן כן יהי רצון.
  סכנה את הבג"צ צריך להפוך לבד"צ.

 2. אדר

  אני דווקא מבין את ה ב ה י ל ו ת זה ארך 12 שנים יותר מידי טוב שעשו זאת עכשיו למרות ,שהיה עדיף 12 שנה קודם.
  "הטיפשים התמימים" תמיד ינצאו תירוץ בסגנון "למה דוקא עכשיו"

כתיבת תגובה: