‏העליון קבע: לבתי החולים אין סמכות לאסור הכנסת חמץ בפסח

‏בית המשפט העליון קיבל היום עתירות שהוגשו בטענה כי האיסור שהונהג על ידי בתי חולים על הכנסת דברי חמץ לתחומם במהלך חג הפסח נעשה בחוסר סמכות.

‏בג"ץ קבע בדעת רוב כי אין לבתי החולים בישראל סמכות לאסור על הנכנסים בשעריהם להכניס מזון לתוך מתחם בית החולים במהלך חג הפסח, שאינו ירקות ופירות טריים או מזון ארוז הנושא תווית כשרות לפסח.


עוד נקבע כי למאבטחים בבתי החולים אסור לחפש מזון בכלים של באי בית החולים.

ח"כ מיכאל מלכיאלי( ש"ס) בתגובה להחלטת בג"ץ: "בג"ץ שוב מגלה ניתוק מוחלט מהעם. החלטה הינה פגיעה קשה בציבור הישראלי. ברוב הסקרים שנעשו בשנים אחרונות, התוצאות היו שרוב הציבור מקפיד שלא לאכול חמץ בפסח".

שר התחבורה בצלאל סמוטריץ' בתגובה להחלטת בג"ץ: "בג"ץ ממשיך לחרב את עקרונות המדינה היהודית ולהשליט עליה עקרונות פרוגרסיביים מטורללים בצורה לא דמוקרטית ובחוסר סמכות. ובכלל, נראה שבג"ץ מנהל כאן את המדינה ומקבל החלטות בעוד ועוד נושאים בצורה שמייתרת את המערכת הדמוקרטית ואת העם. השאלה מתי העם יתעורר ויפסיק לחשוב שזה גשם."

ח"כ גדעון סער סער אמר בתגובה: "‏כך נראה אקטיביזם שיפוטי על סטרואידים. בפחות משבוע: ביטול חוק הפקדון למסתננים. ביטול איכוני שב״כ – קורונה. צו בינים למניעת הארכת כהונתו של מ״מ פרקליט המדינה. ביטול איסור הכנסת חמץ לבתי חולים בפסח. בשתי מלים: שכרון-כוח."

ח"כ אשר אמר בתגובה: "מול המדרון החלקלק בו ערכי היהדות נדרסים ברגל גסה מוטלת על נבחרי הציבור האחריות למחות ולפעול לשמירת צביונה היהודי של המדינה."


ח"כ גפני אמר בתגובה: "השופטים חצופים גדולים. מה שאנחנו המחוקקים עושים באינספור דיונים ו4 קריאות במליאה, הם מבטלים במחי החלטה שאין בה שום הגיון."

מפלגת מרצ על ההחלטה: "החלטת בגצ היום מסמנת את הסוף למשטרת החמץ בבתי החולים ומהווה ניצחון חשוב נוסף במאבק בכפייה הדתית ובדרך למדינה חופשית יותר. מרצ תמשיך לעמוד בחזית המאבק הזה.

מרצ מברכת את העותרים, חברי הכנסת של מרצ בעבר ובהווה ח"כ תמר זנדברג, מיכל רוזין ומוסי רז ואת הפורום החילוני על ההשיג החשוב היום"

ח"כ תמר זנדברג, מיוזמות העתירה לבגץ אמרה: "בגץ עשה היום צדק נגד הכפייה הדתית ועצר נוהג מחפיר בבתי החולים. למשטרת חמץ אין מקום לא בבתי חולים ולא בשום מקום אחר. השלב הבא יהיה ביטול חוק החמץ".

יו"ר מרצ ח"כ ניצן הורוביץ מסר: "‏סוף סוף ייפסקו המחזות המבישים של חיטוט בתיקים בכניסה לבתי חולים כדי לנטרל פיתה חשודה.
משטרת החמץ – הסוף.
כופים נמאסתם"


תגובות לכתבה:

 1. מדינת שמתביישת ביהדותה

  אוי לכם מיום הדין ומיום התוכחה

  1. משיח רושם הכול לפניו.. חומר העמדה לדין כול נבלה גס רוח עז פנים ...תמתינו בסבלנות !!

   משיח בעורף

  2. אזרח אמיתי

   החילוני אינני רוצה שום חקיקה כפייתית. זו מדינת ישראל ולא יהודה.המיעוט הדתי צריך להתבייש.

 2. גליל

  צריך להוציא חוק עוקף בגץ

 3. אתי

  בג"צ דורס כל חלקה טובה במדינה. מי בחר בהם? מי נתן להם להשתלט בצורה גסה על חוקי כנסת? ולא רק זאת גם לקבל משכורות עתק על העוונות שהם עושים. מאפיה זה מה שהם.

  1. אזרח אמיתי

   המפלגות הדתיות ללא יוצא מן הכלל הן הפוגעת בכל חלקה טובה.
   מזלמברכה שבג"צ אינו כפוף ללחצים הפוליטיים שלהם.

 4. יח

  לא תשאירו זרע של קיימא אמן כן יהי רצון. בין גוריון אמר בזמנו שבעוד 50 שנה לא יהיה חרדי.רק בויטרינה. ונהפוך הוא החרדים מתרבים בן פורת יוסף.וגם חילוני לא תיראו בויטרינה.כולם בתשובה.

כתיבת תגובה: