כשר פה? כתב תביעה בגין לשון הרע על סכום של כ 100 אלף שקל הוגש כנגד פקח ברבנות הראשית לישראל

לאחר שנים של רדיפה אישית ואכיפה בררנית הוגשה תביעה כנגד פקח מהיחידה להונאה בכשרות של הרבנות.

במשך שנים רבות פועל ר' מאיר רפאל חי ביטון בתחום הכשרות והפיקוח למען בעלי עסקים אשר רוצים לקבל פיקוח חיצוני שלא באמצעות הרבנות באמצעות חברת איגוד הרבנים בישראל, במהלך שלוש השנים האחרונות נכנס לתפקיד פקח בשם אסף ענבר שלטענת הארגון מנסה לפגוע בבעלי העסקים אשר מציגים אישור פיקוח והצהרה ע"פ פסיקת בית המשפט העליון בדומה לפיקוח של ארגון צהר וארגונים פרטיים רבים כמו בד"צים וגופים רבים אשר מעניקים כשרות ופיקוח באמצעות תעודות לעסקים וחלקם שלא ע"פ פסיקת בג"ץ ואינם מנסחים את האישור/תעודה ע"פ החוק בשונה מארגון איגוד הרבנים בישראל.


ע"פ החומרים שנשלחו למערכת נראה כי בביקורות האחרונות שערך הפקח מטעם הרבנות בעסקים אשר יודגש שאין להם פיקוח מטעם הרבנות ואינם מעוניינים לעבוד עם הרבנות בשל עלויות או התנהלות לא תקינה מצד הרבנות המקומית, הפקח לטענת הארגון פעל בצורה אגרסיבית וחסרת מעצורים וניסה להלך אימים כנגד בעלי עסקים אלו למרות שלא הפרו את חוק איסור הונאה בכשרות ופעלו במסגרת פסיקת בג"ץ.

משראה זאת יו"ר הארגון כי הפקח נכנס לכל עסק שהתחיל לעבוד עם הארגון וגם לעסקים אשר אינם מציגים את עצמם "ככשרים" או באמצעות מצגים כשרותיים ולא הרפה מהם וזאת באמצעות איומים על קנסות מנהליים שהוא ישלח להם וכתבי אישום, ושיחות בין הפקח לרבנים מקומיים אשר מעידות על הוצאת לשון הרע החליט יו"ר הארגון לשלוח מכתב התראה באמצעות משרד עו"ד שמעון חסון אל הפקח אסף ענבר, במכתב שנשלח ביקש מר מאיר רפאל חי ביטון מאסף ענבר לחדול ממעשיו ולהתנצל על הלשון הרע והפגיעה בשמו הטוב ופגיעתו כנגד בעלי עסקים אשר עובדים עם הארגון, הפקח החליט להעביר את המכתב לעו"ד של הרבנות שהגיב בין היתר "כי הפקח עושה את עבודותו וגם אם נאמרו אמירות כאלו או אחרות יש לפקח את כל ההגנות המפורטות בחוק"

הסיפור עוד לא נגמר

באחת מהביקורת שנערכו בעסקים בצפון לפני כחודש וחצי הגיע לעסק באזור העמקים הפקח וטען בפני אחת מהעובדות בבית העסק שהצטרף לארגון כי הפיקוח שיש להם במקום אינו חוקי ושמבחינתו לטענת העובדת הם יכולים לעשות כל כשרות אחרת רק לא את הפיקוח של איגוד הרבנים בישראל.

הפקח איים על בעלי עסקים בהטלת קנסות

לאור הדברים שהגיעו החליט יו"ר הארגון בצעד קיצוני להרים הילוך ולהגיש באמצעות המחלקה המשפטית של הארגון שאותם מייצגים משרד עו"ד איתי יפה ושו"ת כתב תביעה על כל הממצאים הקשים הכוללים סירטונים תמונות והקלטות אשר הכפישו בזדון את ר' מאיר רפאל חי ביטון.


הבוקר הודעה שפורסמה היום ע"י המחלקה המשפטית של הארגון יצאה לכל כלי התקשורת בנוסח הבא:

הודעה לעיתונות ולכלי התקשורת

שלום רב, היום הוגשה תביעת דיבה כנגד מר אסף ענבר, רכז מחוז צפון במחלקת אכיפת חוק הונאה בכשרות ברבנות הראשית. התביעה הוגשה ע"י משרד עו"ד איתי יפה ושות' המייצג את מר מאיר רפאל חי ביטון, זאת בשל רדיפה אישית של אסף ענבר כנגד מר ביטון מנהל ארגון איגוד הרבנים.

מר ענבר נהג בשנתיים האחרונות לפקוד בתי עסק באיזור חיפה והצפון העומדים תחת פיקוח על המזון של איגוד הרבנים בישראל, להשתלח במר ביטון באופן אישי, לכנותו בשמות גנאי ולהציג את פועלו בתחום הפיקוח על המזון, כפעילות לא חוקית וכהונאה.

בנוסף פנה אסף ענבר לרבנים שונים וניצל את תפקידו על מנת לפגוע בפרנסתו של מר ביטון כמשגיח כשרות מטעם הרבנות.

בין היתר כינה אסף ענבר את מר ביטון כשקרן פתולוגי ועוד כינויים עסיסים.
לאחר התראה שנשלחה עוד בחודש אוקטובר אשתקד, לאסף ענבר, בגין התנהלותו האסורה, ולאחר שהמשיך במסע ההכפשה והרדיפה כנגד מר ביטון וארגון "איגוד הרבנים בישראל", הוגש היום כתב תביעה לפיצוי בסך מאה אלף ש"ח, בבית משפט השלום בקריות בגין הוצאת דיבה ולשון הרע.
עם קבלת אישור מזכירות בית המשפט לפי הנוהל החדש, תומצא התביעה למר אסף ענבר לקבלת התייחסותו.
לפרטים נוספים אודות התביעה שהוגשה ניתן לפנות למשרד עו"ד איתי יפה ושו"ת ולתובע מאיר רפאל חי ביטון.

עו"ד איתי יפה – 050-6440770
מאיר רפאל חי ביטון – 054-5214473

לצפיה בכתב תביעה המלא לחצו על הקישור הבא

כתב תביעה ביטון נגד ענבר

מסביבת הרבנות נמסר בתגובה: כי התנהלות העובד היא במסגרת תפקידו וכי לעובד מגיע את כל ההגנות העומדות לו ע"פ החוק

מארגון איגוד הרבנים בישראל נמסר:

אין בכוונת הארגון או העובדים לתבוע אנשים ופקחים אנחנו פועלים ע"פ החוק ומדריכים את בעלי העסקים שלא לרשום את המילה כשר וכל מצג כשרותי, לא יתכן שניתנה לפקח ההזדמנות להתנצל על מעשיו ועל הוצאת השם הרע שעשה זאת ברבים בכמה הזדמנויות שונות ובכך לסיים את הפרשה וזה בחר שלא להתנצל ועוד בחר להמשיך להשפיל ולבזות את צוות מערך הארגון והציגם כלא חוקיים כאילו הוא זה שהחליף את בית המשפט העליון ואת תורת משה, במידה והפקח יוציא מכתב התנצלות והתחייבות שלא לפגוע או לתקוף בעלי עסקים אשר עובדים עם הארגון ופועלים ע"פ פסיקת בג"ץ ובנוסף להיות מתואם עם הארגון במידה וישנם עסקים אשר מציגים לטענתו מצג כשרותי ולעדכן אותנו כפי שעשינו זאת בעבר עם פקחים ורבנים בערים רבות אנו נשקול יחד עם יו"ר הארגון האם להגיע להסדר בתיק.


תגובות לכתבה:

 1. יהודי

  כשאין מה לשווק תובעים משפטית. הייתי מצפה מהם להציג
  א. את הסטנדרטים שלהם (ההליכים שהם מחוייבים להם).
  ב. הפוסקים שמכוונים אותם (תמיד יש שלאות שדורשות מענה הלכתי מגורם הבקי היטב הן בהלכה והן במציאות).
  ג. את המשגיחים שלהם ואת נסיונים המקצועי וההלכתי.
  בהעדר הנ”ל העמדה שלהם היא בערך כך: גם אני רופא, פרט לכמה פרטים שוליים – לא למדתי רפואה ומעולם לא התמחיתי אבל העיקר שפתחתי בית חולים.

  1. רפאל כהן

   תגובת ארגון איגוד הרבנים בישראל

   א. הסטנדרטים מופיעים באתר של הארגון
   http://www.rabbis.co.il

   ב. הפוסקים של הארגון הם רבנים שעברו הכשרה רבנית וכשירים לכהן כרבני ערים.

   ג. המשגיח הנ"ל שתובע יש לו המלצות מטעם מחלקת הונאה ברבנות הראשית לישראל ומרבני ערים כמו כן כל המשגיחים עוברים הכשרה מקצועית ע"י הארגון ויש להם ניסיון בתחום הכשרות, מה שאין בהרבה רבנויות עד כה.

   ד. לפניך רשימת הרבנים שעומדים מאחורי הארגון:

   נשיא הארגון – הרב הגאון חיים לוי שליט"א בנו של הצדיק הקדוש רבי ליאון לוי זיע"א

   הרב הילל מאירס שליט"א בעל כושר לרב עיר מטעם הרבנות הראשית לישראל ופוסק בשו"ת בארגון בארגון הדברות.

   הרב יעקב בצלאל חרר שליט"א בעל הסמכה ליורה יורה וראש הלשכה לשעבר של הרב שלמה עמאר הרב הראשי לישראל.

   הרב שלמה שפירא שליט"א נשיא מוסדות דרך תורה בבני ברק בעל הסמכה ליורה יורה מהרבנות.

   הרב אשר בן חיים שליט"א בעל כושר לרב עיר מטעם הרבנות הראשית לישראל.

   הרב אברהם ויצמן שליט"א בעל כושר ליורה יורה מטעם הרבנות, לשעבר יו"ר המועצה הדתית חיפה.

 2. Valeria Marron

  Thankfulness to my father who shared with me concerning this weblog, this webpage is really awesome.

 3. יפה מאד למשגיח

  חוק זה חוק והמשגיח פעל כשורה במסגרת עבודתו.
  גם אני איני סומך כלל על איגוד הרבנים. ונתרל י במקומות שעדיין כותבים בגדול "כשר" כאשר אין להם תעודה של הרבות.
  המשגיח הדגיש בסרטון שאין לו בעיה אם המקום כשר או לא כשר, או אם איגוד הרבנים בודק או לא – אלא אמר שעל פי חוק אין להשתמש במילה כשר ללא תעודה מהרבנות.
  ויש הרבה פולישטיקים – אנשים רושמים "בהשגחה","באישור" וכו. אבל עדיין ישנם מקומות שמשתמשים במילה כשר.

  1. אזרח אמיתי

   לרבנות אין בלעדיות על כשרות כך שכדאי שיפסיקו את ההתנהגות הדורסנית.

 4. משה

  אם בית המשפט יקנוס אותו סימן שהוא צודק כי הם תמיד נגד הדת היהודית

 5. זוקן

  יש תגובה של הפקח?

 6. אחד שמבין

  בוודאי שהוא צודק
  כל הממשל הרשעים האלו
  הינה, שוטר נתן לאחי דוח שהיה בחנות למרות שלא היה מחוסן, אחי אמר לו שהוא מחוסן עם ויטמינים, ולכן לא צריך שום חיסון שרופא יתן, הרפואה לא שייכת לרופאים

  והשכן מתחתי הוציא מרפסת והעיריה רוצה להרוס כי אין אישור מהנדס, אז הבאתי לו אישור מהבן שלי, הוא בן 7 ובונה בלגו דברים מדהימים, למה יש להם בעלות על ההנדסה?

  ובכלל אשתי אומרת שהאוכל שאני מכין לא טעים, ושהיא לא אוהבת סוכר בפסטה בולונז שלה, אמרתי לה שעל טעם ועל ריח אין מה להתווכח, ושמתי לה דבש על הסטיק עצם

  כל החרטטנים האלו שלוקחים בעלות על מה שחא מבינים

 7. דקל

  ענבר = פח

כתיבת תגובה: