צפו: הטקס הממלכתי ליום הזיכרון לחללי מערכות ישראל ונפגעי פעולות האיבה

ב-20:00 נשמעה צפירת דומייה בת דקה, ולאחריה החל בכותל המערבי בירושלים הטקס הממלכתי שיפתח את אירועי יום הזיכרון לחללי מערכות ישראל ולנפגעי פעולות האיבה בהשתתפות נשיא המדינה ראובן ריבלין והרמטכ"ל, רב-אלוף אביב כוכבי. הטקס במתכונת מצומצמת וללא קהל.

23,816 חללים נפלו במערכות ישראל מאז 1860, תקופת ראשית הציונות. בפיגועי טרור נרצחו מאז 4,166 בני אדם. מיום הזיכרון אשתקד נוספו 42 למניין הנופלים ונפטרו 33 נכי צה"ל, שגם הם מוכרים כחללי המערכות.


דברי הרמטכ"ל, רא"ל אביב כוכבי, עכשיו בטקס הזיכרון הממלכתי ברחבת הכותל: "הרחבה כמעט ריקה מאדם, אבל לנגד עיניי עם ישראל כולו שעליו נשבענו להגן, כל חיילי צה"ל בעבר ובהווה, ובשורות הראשונות עצובים ועצורים בני המשפחות השכולות"

"משפחות יקרות, גם כעת, למרות המרחק, כל עם ישראל ביחד איתכן, באמצעות כל סוגי המסכים. איש איש בביתו, עוצר, מזדהה, ומקדיש זמן לזיכרון הבנים והבנות"

"היום, הדגל מרכין את ראשו לזכר הנופלים. ומזכיר לכולנו שהכאב העצום שאתם, בני המשפחה, חשים, הוא כאב החירות, וכאב העצמאות שיש למדינת ישראל. ומחר הדגל יתרומם לראש התורן"

"היום אנו תוקעים בשופר זעקה משולבת של אבל ושל חירות. נוסיף לחזק את הפצועים, לחזק את משפחות השבויים והנעדרים, ונעשה כל מאמץ להשיבם לגבולם. משפחות יקרות, בשמי ובשם כל מפקדי צה"ל, אני מצדיע לכן, על כוח העמידה, ועל הביטחון שלו זכינו בזכות בניכם ובנותיכם״


אין תגובות

תגובות לכתבה:

כתיבת תגובה: