מסתמן: מערכת החינוך תחזור לפעילות ביום ראשון במתכונת מצומצמת

וועדת השרים לענייני קורונה אישרה היום (ב') את מתווה משרד החינוך של לחזרתם של גני הילדים וכיתות א'-ג' ללימודים ביום ראשון הקרוב ה- 3.5. החזרה תעשה באופן הדרגתי, מבוקר ובמתכונת מצומצמת, ובהתאם להערכת המצב שתתקיים ביום שישי הקרוב ה- 1.5 יתר שכבות הגיל ימשיכו במתכונת של למידה מרחוק.

על פי המתווה בגני הילדים:
1. הלמידה תתבצע בשתי קבוצות, כשכל קבוצה תכלול 15 ילדים.
2. קבוצה שתגיע אל יום הלימודים תתפצל לשתי קבוצות בתוך הגן, כך שכל קבוצה תכלול בממוצע עד 8 ילדים.
3. כל קבוצה תלמד פיזית בגן חצי שבוע, כאשר החצי השני ילמד במתכונת של למידה מרחוק.

על פי המתווה בכיתות א'-ג':
1. בכל כיתה ילמדו בממוצע כ- 15 תלמידים.
2. כל קבוצה תלמד בכיתה נפרדת בכיתות בית הספר (ייעשה שימוש בכיתות הפנויות של ד–ו).
3. הלמידה הפיזית תתקיים בימים א–ה.
4. ההפסקות תהיינה בשעות שונות כדי למנוע מפגשים בחצרות וחשיפה להידבקות.

יתר שכבות הגיל, ד'-י' ימשיכו לקיים למידה מרחוק.

השר רפי פרץ אמר: ״מערכת החינוך ערוכה לחזרה מדורגת וזהירה. עשינו עבודת מטה רצינית ומשמעותית כדי להתאים את המערכת להנחיות משרד הבריאות. העובדה שהשרים וכל גורמי המקצוע מאשרים אותה מדברת בפני עצמה. נהיה עם יד על הדופק שמוסדות החינוך יפתחו בצורה זהירה על מנת למנוע התפשטות חוזרת."

שמואל אבואב, מנכ"ל משרד החינוך: "אנו ערוכים לפתיחת מוסדות החינוך, ושמחים שהמתווה המפורט שהגשנו לממשלה אושר. צוותי החינוך, שעשו עבודה מצוינת מאז פרוץ משבר הקורונה, נרגשים לפגוש פנים מול פנים את תלמידיהם. אנו ערוכים למציאות החינוכית-בריאותית החדשה, תוך ליווי של צוותי החינוך והשדרה ניהולית".

צוות השרים אישר לפני זמן קצר גם את מודל ההפעלה שהציע השר אקוניס לחזרת מסגרות הגיל הרך לפעילות כבר ביום א׳ הקרוב (3.5.2020). עפ״י המודל, החזרת הפעלת מעונות היום (גילאי 0-3) תהיה זהה לגני הילדים (גילאי 3-6) ומספר הילדים בכל כיתה, לא יעלה על 15 ילדים (60% מפעילות בשגרה).

במידה ומספר הילדים בכיתה מסוימת יחרוג ממגבלה זו, יש לפצל אותם ל-2 קבוצות ולבצע רוטציה בניהן (יומית או שבועית) בהתאם למגבלות שקבע משרד הבריאות ובכפוף לנתונים שיוצגו לצוות השרים ביום חמישי הקרוב.

שר העבודה והרווחה אופיר אקוניס: ״הפעלת מעונות היום ומשפחתונים לגילאי לידה עד גיל 3 היא חיונית בשלב היציאה של המשק ממשבר הקורונה״.

תגובות לכתבה:

  1. אירוס הארגמן

    מישרד החינוך לא לקח בחשבון שיש משפחות שרמת ההכנסה שלהם נמוכה ואין להם אפשרות לקנות מחשב לילדים כי הם בקושי גומרים את החודש….במקום לאשר בכנסת את שיפוץ הבית הפרטי של בנימין נתניהו בקיסריה תקנו מחשבים לילדים ממשפחות מצוקה תעזרו לאנשים שבאמת אין.

כתיבת תגובה: