תגובות

קומי אורי: מג"ב ומשטרה מונעים ממשפחת זארוג ותושבים לחזור לביתם

כוחות מג"ב ומשטרה, מונעים בשעה זו ממשפחת זארוג, וממשפחה נוספת לשוב לשכונת קומי אורי בהם הם מתגוררות ביצהר. השוטרים במקום מנמקים את הסרוב בכך שכיוון שביתם נהרס אתמול הם אינם תושבי השכונה.


זארוג, ילדיו ואשתו אשר בחודש התשיעי להריונה, יחד עם המשפחה הנוספת, מנסים לבנות כעת אוהלים בכניסה לשכונה, אך כוחות מג"ב ומשטרה מונעים מהם לבנות בטענה כי מדובר בהוראה ממח"ט שומרון.במקום נמצאים תושבים נוספים מיצהר אשר הגיעו למקום למחאה ולתמיכה במשפחה.


עו"ד נתי רום אשר מעניק למשפחות סיוע משפטי מטעם ארגון חוננו מסר "מרשי הגיע חזרה לביתו, הוא תושב קבוע במקום מזה מספר שנים, החוק קובע כי שטח צבאי סגור לא יחול על תושבים המתגוררים במקום.בניגוד לחוק וביודעין, המשטרה ומג"ב פועלים בניגוד לחוק, תוך שהם מסרבים למרשי להיכנס לשכונת מגוריו, וזאת לטענתם כיוון שביתו נהרס והא כבר אינו תושב המקום.

הפגיעה במרשי, האכיפה הבררנית והפגיעה בחרותו ובמשפחתו, באופן בררני, שכן משפחות נוספות מורשות להתגורר במקום ולהיכנס לשכונה, זהו המשך של התג המחיר המשטרתי, לא יתכן שמשטרת ישראל שצריכה להוות דוגמא ומופת תפר פעם אחר פעם את החוק, כך לא מטפלים בתופעות ובטח לא בעבירות בניה."

(קרדיט צילומים: אברהם שפירא)


אין תגובות

תגובות לכתבה:

כתיבת תגובה: