תגובות

מחדל נוסף? עשרות תושבי ירושלים קיבלו הודעות שגויות על קרבה לחולה קורונה – אחרים שהיו בקרבה לא קיבלו

עשרות תושבים בשכונת שמואל הנביא בירושלים קיבלו sms שגוי שהיו בסביבת חולה קורונה מאומת ולטענתם לא היו בקרבת חולה.

לעומת זאת, מספר תושבים מדווחים שכן היו בסביבת חולה מאומת ולא קיבלו, אחד מהם הכניס את עצמו לבידוד מרצונו ולאחר מכן התברר שנדבק בנגיף.


שמואל, תושב השכונה, סיפר לחדשות כל העולם: "קיבלתי הודעה שבתאריך 9/4/20 שהייתי בקרבת חולה קורונה. אני אדם דתי ומדובר בתאריך ושעה של חג, המכשיר היה במטען ליד המכשיר של אישתי ולא יצאתי מהבית, אך רק אני קיבלתי. אם זה היה נכון גם היא הייתה צריכה לקבל."

ההודעה ששמואל קיבל.

אלי תושב השכונה סיפר: "קיבלתי הודעה שהייתי בתאריך 12/4/20 בסביבת חולה קורנה, אך לא הייתי בסביבה של חולה. ערכתי בדיקה באפליקציה של משרד הבריאות ושם נכתב שלא היו חולים בסביבה."

בדיקה באפליקציה של משרד הבריאות שמאשרת שאין חולים בסביבה.

יעל, תושבת שכונת שמואל הנביא הוסיפה: "אני תושבת השכונה, גרה בבית עם ההורים שלי ושני אחים. קיבלתי הודעה שבתאריך ה-9/4 בין השעות 20:00 ל-21:00 הייתי בקרבת חולי קורנה, בשעות האלה ישבתי בבית ולא יצאתי כבר תקופה, אם זה היה נכון כל משפחתי היו אמורים לקבל גם את ההודעה הזאת כי כולנו היינו יחד בבית."

ההודעה שיעל קיבלה.

תושב נוסף קיבל הודעה שהיה בקרבת חולה מאומת רק אחרי 15 יום.

הודעה על חובת בידוד בתאריך 15/4/20, יום אחרי שנגמר ה-14 ימי בידוד.

מספר תושבים נוספים סיפרו שלא קיבלו הודעה, אך הם כן היו בסביבת חולה מאומת. אחד מהם הכניס את עצמו לבידוד מרצונו ולאחר מכן התברר שנדבק בנגיף.


כזכור, 400 ישראלים קיבלו לפני כחודש הודעה ממשרד הבריאות, שמיידעת אותם כי שהו בקרבת חולי קורונה ועל כן צריכים להיכנס לבידוד באופן מיידי.

בכירים בענף הסייבר הסבירו באותו זמן כי הטעות אפשרית בהחלט, למשל בשל העובדה שהמערכת המדוברת לא יודעת למדוד גובה. הגורם הסביר כי האופן שבו עובדת המערכת הוא ש"מכשיר שלא קיבל סמס או הוציא שיחה באותו רגע הוא במצב שידור נמוך, ולכן סטיית התקן שלו גבוהה ויכולה להגיע לטווח של 100-200 מטר".

במשרד הבריאות לא נתנו תגובה וכשתתקבל נפרסם אותה.


הודעות נוספות של תושבים שקיבלו sms שגוי

תגובות לכתבה:

 1. יעקב ידיד

  גמאני קיבלתי הודעה כזו ובכלל הייתי עם הילדים בשבת אצל ההורים ואני שומר שבת

 2. שמעון

  אני גם קיבלתי ובאותם שעות הייתי בבית בשבת

 3. טוביה

  אני קיבלתי הודעה מאפליקציית המגן שהייתי בשתי מקרים תוך כמה שעות ליד חולה קורונה ולא קיבלתי sms

 4. רונית

  קיבלתי הודעה ששהיתי בקרבת חולה ב 6 באפריל בין השעות 11 ל 12 ובכלל הייתי בבית בשעות אלו. ובאפליקציית המגן לא נמצאו נקודות חפיפה כלל.

 5. שירה

  גם אני קיבלתי והיתי בבית

כתיבת תגובה: