כ-2000 מתים מקורונה ביממה בארה"ב. טראמפ: ״מצפים לפחות קורבנות משחשבנו״

ארצות הברית שוברת שיאים ביממה האחרונה: 1,913 מקרי מוות נרשמו בארה״ב במהלך היממה האחרונה, מניין הקורבנות הכולל עומד על 12,784.

כמו כן, בדיקותיהם של 28,273 בני אדם זוהו כחיוביות, ומספר החולים במדינה נאמד ב-395,277.

במדינת ניו יורק, אחד ממוקדי ההתפרצות המרכזיים של הנגיף בארצות הברית, מתו ביממה האחרונה 731 בני אדם.

מדובר בזינוק הגבוה ביותר במספר המתים ביממה במדינה מאז תחילת התפשטות הנגיף. מספר המתים מהנגיף במדינת ניו יורק עומד על 5,489, מהם כ-4,000 בעיר ניו יורק.

על אף הנתונים הקשים, נשיא ארצות הברית, דונלד טראמפ, התייחס בתדרוך לעיתונאים שקיים הלילה (בין שלישי לרביעי) למאבק הרשויות לבלימת התפרצות נגיף הקורונה במדינה, כי הוא רואה ניצוץ של תקווה במשבר הקורונה:

"ייתכן שיהיו הרבה פחות מקרי מוות משחזינו. על אף שבוע מאוד כואב, אנחנו רואים ניצוץ של תקווה", אמר טראמפ, שציין כי צבא ארה"ב בונה 15 אלף מיטות המיועדות לבתי חולים במקומות ה"נגועים".

בנוסף אמר טראמפ כי הוא שוקל להשהות את התרומה האמריקנית לארגון הבריאות העולמי. עם זאת, לאחר שנשאל על ידי עיתונאים האם זה הזמן הנכון בהתחשב במשבר הקורונה, הוא השיב: "אני לא אומר שאעשה זאת, אני רק בוחן את האפשרות".

הנשיא הוסיף לדבריו כי ״בהמשך להבטחתי ולשיחות שקיימתי עם גורמי תעשייה אמריקאים, נראה כי במהלך השבועות הקרובים תושלם הכנתן של כ-110,000 מכונות הנשמה, כמענה למחסור המסתמן במכונות״.

אחד הנפטרים הוא מזכירו האישי של הרבי מליובאוויטש, הרב יהודה לייב גרונר, שהלך לעולמו לאחר מאבק מר בנגיף הקורונה. זכה ושימש במסירות רבה את הרבי במשך יותר מארבעים שנה. בן 88 בפטירתו.

בתוך כך, משרד הבריאות במקסיקו מסרו כי מספר הנדבקים בנגיף הקורונה עלה ביממה האחרונה ב-346 ועומד כעת על 2,785 בסך הכל.

בנוסף נמסר כי מניין המתים במדינה עומד על 141.

רשויות הבריאות בפנמה מאשרות כי במהלך היממה האחרונה זוהו 149 מקרי הידבקות חדשים בנגיף הקורונה. כעת עומד מספר החולים המאומתים במדינה על 2,249.

עוד נמסר כי לא נרשמו מקרי מוות נוספים, ומניין הקורבנות נותר על 59 בני אדם.

אין תגובות

תגובות לכתבה:

כתיבת תגובה: