הקורבן ה-46: איש מירון ר' בן ציון קופרשטוק ז"ל בן 63

בבית החולים 'הדסה עין כרם' בירושלים נפטר הלילה הרב החסיד רבי בן ציון קופרשטוק ז"ל, מגודלי עסקני מירון ויו"ר ארגון 'הילולא דרשב"י' שנפטר לאחר שנדבק בנגיף הקורונה והוא בן 63 בפטירתו.

עד לפני מספר ימים התהלך כאחד האדם, ביום רביעי האחרון עשה בדיקה לגילוי קורונה ויצא שלילי במוצאי שבת התמוטט, ולאחר שעשו בדיקה יצא חיובי. מאז מצבו הדרדר ולפנות בוקר השיב את נשמתו ליוצרה.


מבית החולים הדסה עין כרם נמסר: "חולה בן 63 אשר טופל במתחם המחלות המתפרצות בבית החולים נפטר לפנות בוקר. החולה סבל ממחלות רקע משמעותיות. אנו משתתפים בצערה הכבד של המשפחה."

ר' בן ציון נולד בירושלים בשנת תשי"ז לאביו הגה"צ רבי יצחק נתן קופרשטוק זצ"ל, מנקיי הדעת בירושלים, היה תושב שכונת בתי ברוידא.

יהודי תלמיד חכם שחיבר את סדרת הספרים 'מאורות נתן' – העוסקים בשימוש בחשמל בשבת ושאר ענייני שבת, ובענייני חנוכה ופורים", שנפטר בחודש חשוון תשע"ב.

ר' בן ציון, בן ה-63, מסר את חייו עבור הרשב"י ודאג לעשרות אלפי המתפללים במקום כמו גם לכבד את המקום ולשפץ את הטעון תיקון.

היה דואג במקום לחלוקת אוכל להמונים ולמרות שבגין כך נכנס לחובות, המשיך במעשיו. לפני מספר שנים בנה את "מרפסת הכהנים", שאפשרה מעבר של כהנים במקום ומנע מחלוקת גדולה.


לאחר תפילת שחרית במירון היה עומד יחד עם צוות שהביא עמו ומחלקים פת שחרית לכל המתפללים הרבים.

לא רק למירון דאג אלא גם לעולים לציון ה'אור החיים' הקדוש בהר הזיתים. רק בשנה האחרונה הקים מצבה חדשה על ציון ה'אור החיים', גם את הילולת שמואל הנביא ארגן ופיקד.

ח"כ אייכלר והנפטר.

בכל המקומות הקדושים שהמדינה לא נכנסה לסיפור ר' בן ציון היה שם והיה מארגן הכל מהתחלה.

לפרנסתו הוא היה המנהל הגשמי של בית חינוך לבנות המיתולוגי בירושלים – בית יעקב הישן.
המנוח ז"ל הותיר אחריו דור ישרים מבורך, בנים ובנות, חתנים וכלות ונכדים הממשיכים את דרכו.

בכך עלה מניין הנפטרים ממגיפת הקורונה בישראל ל-46, לציין כי עד כה החלימו כ-477 חולים.


אין תגובות

תגובות לכתבה:

כתיבת תגובה: