מאות בהלוויית רב מהפלג הירושלמי בבני ברק. ארדן: "אירוע חמור ביותר ומסכן חיים, אני דורש אכיפה נחושה ושוויונית בכל חלקי המדינה"

בניגוד להנחיות ותוך סיכון אחרים. כ-400 מחברי 'הפלג הירושלמי' הקיצוני השתתפו הלילה בלוויתו של הרב צבי שינקר ז"ל, ראש ישיבת "בית דוד" לצעירים, שהתקיימה לאחר חצות בבני ברק.

המשטרה הגיעה למקום, אך לא פיזרה את הצועדים, שנצמדו לאמבולנס וליוו אותו לבית הקברות, אליו נכנסו על אף ניסיונות המשטרה למנוע זאת.


כרוז מטעם רבני הפלג הירושלמי קרא למשתתפים במהלך הלוויה: "על פי הוראות רבנים ולאור המצב, המלווים עומדים על מקומם בזהירות הראויה ובמרחק אחד מהשני, והמיטה תעבור על פניהם לכל אורך מסע הלוויה". אך התמונות שהגיעו מהמקום מראות כי לא התקיימה כל אכיפה וכל שמירה על הכללים.

השר לבטחון הפנים ארדן אמר בתגובה:

״קיום ההלוויה ההמונית בבני ברק הינו אירוע חמור ביותר ומסכן חיים שפוגע בציבור! אני דורש ממשטרת ישראל אכיפה נחושה ושוויונית של הנחיות משרד הבריאות בכל חלקי המדינה, ללא שום חריגים.

לאור המצב, זימנתי להיום דיון דחוף עם פיקוד המשטרה בנושא האכיפה במגזר החרדי. רובו המכריע של הציבור החרדי מבין ומקיים את הנחיות משרד הבריאות ועל המשטרה לעשות כל הנדרש כדי למנוע מחלקים קיצוניים בציבור לסכן את חיי הכלל.״


מ"מ מפכ"ל המשטרה, ניצב מוטי כהן התייחס לאירוע וציין:

"מלחמה הזו על בריאות הציבור, אף אחד אינו חסין ולא עומד מעל לחוק והמשטרה לא תהסס לפעול ולאכוף את החוק בנחישות נגד כל מי שיפעל במזיד ובחוסר אחריות בניגוד לתקנות ויסכן בכך את שלום הציבור ובריאותו כפי שפעלנו עד כה."

"רובו המוחלט של הציבור, כולל במגזר החרדי, הפנים ומיישם בפועל את ההנחיות, והמשטרה פועלת באותם מקרים ומוקדים חריגים בהם אזרחים לא מיישמים את ההנחיות. פעילותם של המפקדים והשוטרים בשטח בתנאים מורכבים ומאתגרים במיוחד מעין אלו, הינם חסרי תקדים במצב חירום זה שנכפה על כולנו."

"יחד עם זאת גם בעת הפרות וחריגה מההנחיות, אין ולא יהיה תחליף לשיקול דעת מפקדים, והמשטרה נדרשת כל העת לפעול באחריות ולהפחית סיכון לפגיעה משמעותית יותר בשלום הציבור ובבריאותו טרם נקיטת פעילות אכיפה תוך שימוש בכח או אמצעים."

עוד הוסיף מ"מ המפכ"ל: מדובר במערכה נגד אויב בלתי נראה, מאמץ האכיפה חשוב ומרכזי אך לא מספיק לכשעצמו. זוהי שעת חירום לאומית ואנו קוראים לציבור בישראל ללא יוצא מן הכלל להישמע להנחיות משרד הבריאות ולקיים את התקנות והנחיות משרד הבריאות במלואן."


תגובות לכתבה:

  1. יעקב

    מע שמפר הנחיות לא לתת לו טיפול רפואי שילך לעזאזל להכניס להסגר כפוי ללא טיפול חרדים מגעילים

  2. חרדי לא מהפלג

    ארדן תתבייש לך נזכרת להגיב בקשר לחרדים כל כך מהר מה עם כל המקרים של האלימות המשטרתית על חרדים שהשוטרים התנהגו כמו טרוריסטים
    לך לוושינגטון ואל תחזור לעולם

כתיבת תגובה: