גנץ: "לפיד ויעלון סירבו לחלופות האפשריות – דלתי תהיה פתוחה עבורם בעתיד"

יו"ר כחול לבן, רא"ל (במיל') ח"כ בני גנץ בעמוד הפייסבוק שלו:

"ביום הזה אני שלם יותר מתמיד. אני שלם כי עשיתי את מה שהעם שלי צריך. כמו בכל סוף שבוע, כמה מילים ממני אליכם – חשוב לי שתקראו. אלו לא ימים רגילים. ישראל במצב חירום. מאות אלפי משפחות מבוצרות בבתים, יש תחושת חירום אמיתית מפני איום בריאותי שקוטל חיי אדם ואיום כלכלי הרסני.
בעת הזו מנהיגים צריכים לבחור מה נכון ולשים את המשקעים והחשבונות האישיים הקיימים בצד.

הגענו לצומת בה חלק מחבריי סברו שעדיפות בחירות על ניסיון להגיע לפשרות.
גבי ואני, יחד עם שותפים רבים, החלטנו שאנחנו לא גוררים את ישראל לבחירות בשעת חירום שתימשך תקופה ארוכה והשלכותיה יהיו ארוכות טווח.

בשנה האחרונה יצאתי למסע לו היו שותפים יאיר ובוגי וחברים נוספים שהקימו ביחד איתנו את כחול לבן. אנשים ערכיים ופטריוטים, ישראלים שאוהבים את המדינה ודואגים לה מעומק נשמתם. בימים האחרונים הצעתי כל דרך בכדי שנישאר ביחד ונבחן את כל החלופות האפשריות. הצעתי להם שתפקיד יו"ר הכנסת יועבר אליי זמנית או לחלופין שנמנה את ח"כ מאיר כהן, אדם ראוי מאין כמוהו, בתנאי שיתחייב לפרוש אם חלילה נתפצל.
לצערי הם סירבו, ודקות אחרי שהגשתי אני את מועמדותי, הם בחרו לעזוב את כחול לבן. יאיר, בוגי, שאר חבריי מיש עתיד ומתל"ם, גם היום וגם בעתיד-דלתי תמיד תהיה פתוחה.

לצד זאת, מי שרצה ודוחף גם כעת להוציא לקלפיות משפחות שאיבדו את פרנסתן וחרדות לגורלן הבריאותי – שיהיה אמיץ ויאמר זאת בגלוי, חד וברור. אתם יודעים היטב- אין דרך אחרת, לא הייתה דרך אחרת, ואם הייתה דרך אחרת היינו הולכים בה.
לא אשקר- ההחלטה שלהם הייתה קשה עבורי, אך אני שלם באופן מוחלט עם הבחירה שלי.

אני לא אהיה זה שלא ניסה למנוע את המשך הפגיעה בשלטון החוק למשך שנה לפחות, אני לא אהיה זה שלא מנסה למנוע בחירות רביעיות, אני לא אהיה זה שמסרב בכל תנאי להיכנס תחת האלונקה בשעת חירום. אני וחבריי נעשה כל מאמץ להקים ממשלת חירום לאומית. נטפל במשבר הבריאותי. נוציא את המדינה מהטראומה הכלכלית וננסה לאחות את פצעי השנאה המדממים הקורעים אותנו מבפנים.

אני מחבק את מי שכועס. אני אוהב את מי שמאוכזב. אני מכבד כל אדם. אני מבטיח לכולכם באופן אישי: אבטיח בכל דרך כדי שהדרך שלנו תנצח. ראיתם בעבר שעשינו את הבלתי יאומן, וכך יהיה גם הפעם. כולם מדברים על הבטחות בחירות, אבל יש הבטחה אחת שאני לעולם לא אפר – ישראל לפני הכל. שימרו על הבריאות. שמרו על המשפחה. אנחנו נשמור עליכם."

(קרדיט צילום: דוברות הכנסת – עדינה ולמן)

תגובות לכתבה:

 1. ברכה

  גני כול הכבוד לך צריך אחדות עלי והצלח

 2. דוד

  בני גנץ היקר
  כל הכבוד לך ויש כבוד.
  מעשי אמיץ בזמן הנכון לעם ישראל ובכלל.
  תודה. תודה ועוד פעם תודה

 3. מרים לוי

  אני מודה לך שהעשתה ועשיתה מהלך מצוין פולטקים חייבים להבין מה טוב לעם ישרא. ולא מה טוב לאיש זה או אחר גנץ שבת שלום

 4. יוסי

  היום אני עם גנץ, כל הכבוד על קבלת האחריות , היום הוכחת לעם שאנחנו חשובים לך. לך עם האמת שלך ואנחנו נתמוך בך…

 5. אריאלה

  אם היית הולך לבחירות בלי יאיר שמעיר ובלי יעלון אני בטוחה שהייתי בוחרת בך עשיץ את הצעד המתבקש ולדעתי טוב שהתנתקת מ יאיר ויעלון והתחברת לביבי ככה מתנהג מנהיג

כתיבת תגובה: