לפיד: "גנץ פירק את כחול לבן כדי לזחול לממשלת נתניהו". יעלון: "נלך בסיעה משותפת עם לפיד"

חבר הכנסת ‏יאיר לפיד: "מה שמוקם היום זו לא ממשלת אחדות ולא ממשלת חירום. זו עוד ממשלה של נתניהו. גנץ הצטרף לבלוק הקיצוני-חרדי. רצנו יחד כי בני גנץ הסתכל לי בעיניים ואמר שבממשלה הרעה הזאת הוא לא יישב.

האמנתי לו, יחד איתנו צעדו באמונה יותר ממיליון מצביעי כחול לבן. ישראלים טובים, משרתים בצבא, משלמים מסים ושומרי חוק. היום הם מרגישים נבגדים – ובצדק. הקולות שלהם נגנבו וניתנו במתנה לנתניהו".

הקמנו את כחול לבן כדי להציע אלטרנטיבה לישראלים. מפלגת מרכז טובה, הגונה, ערכית. תוצאות הבחירות הוכיחו שמדינת ישראל היתה זקוקה לזה כאוויר לנשימה. רצינו להביא שינוי, להביא תקווה, להתחיל דרך אחרת. בני גנץ החליט היום לפרק את כחול לבן כדי לזחול לממשלה של נתניהו. זו החלטה מאכזבת".

למדינת ישראל יש עכשיו משימה לאומית אחת – להילחם יחד בקורונה. אנחנו בעיצומו של אחד המשברים החמורים ביותר בתולדות המדינה. נעבוד ללא לאות לסייע לאזרחי ישראל לעבור את המשבר – גם מהאופוזיציה. אבל משבר הקורונה הוא לא היתר ולא אישור לוותר על ערכים.

הבטחנו שלא נשב תחת ראש ממשלה עם שלושה כתבי אישום, הבטחנו שלא נשב בקואליציה של סחטנים וקיצונים ואמרנו שלא ניתן לפגוע בדמוקרטיה הישראלית. דווקא בשבוע שבו ההתקפה על רשויות החוק הגיעה לשיא – נותנים פרס למפירי החוק. פרס לעבריינות. מי שזוחל לממשלה כזו שלא ימכור לנו שהוא עושה את זה לטובת המדינה".

חבר הכנסת ‏משה יעלון: "החלטתו של בני גנץ לזחול לממשלתו של בנימין נתניהו, שמסמל את כל מה שאנחנו מבקרים ומתנגדים לו – הכניסה הזו בלתי מובנת ומאכזבת. נוכח המגפה הנוראה, כולנו חייבים להתגייס. אנחנו מחוייבים לכך ואנחנו נעשה את זה".

תגובות לכתבה:

 1. ברכה

  אני שמחה שיש אחדות בלי לפיד

 2. דוק

  לפיד. אתה פירקת את כחול לבן מין ההתחלה ברגע שאמרת שאתה לא הולךעם הרשימה הערבית ואז במצח נחושה החלטת ללכת עם הערבים. זו היתה. תחילת הבגידה והפרוק עם ישראל יותר חשוב ממך ומהפולטיקה הקטנה שלך

 3. רפי לאופרט

  החוכמולוג לפיד חזר לספר לציבור סיפורי בדים. האיד היה חזק תמיד בדיבורים, במיוחד דיברי סרק.
  סמן הדיבורים חלף. עתה השעה למעשים. אם ללפיד מסר קונסטרוקטיבי בתחום זה – יעלה ויבוא. אם לאו, שיפסיק להטריד. יש לציבור דאגות אמת וטלה אינן כוללות את הכסא של לפיד.

כתיבת תגובה: