צילום: דוברות לניאדו

משרד הבריאות חשף: יש בישראל רק 1,437 מכשירי הנשמה פנויים

דו"ח חדש של מרכז המחקר והמידע של הכנסת חושף לראשונה לבקשת יו"ר ועדת הקורונה ח"כ עפר שלח: "נכון ליום ג' בוצעו בדיקות ל-32,346 נבדקים מתוכם אובחנו 2,000 חולים, קרי כ-% 6 מהנבדקים נמצאו חיוביים".

במסמך של ה-ממ"מ שהוכן לבקשת יו"ר הועדה לעניין ההתמודדות עם נגיף הקורונה, ח"כ עפר שלח, ויוצג הבוקר במסגרת דיוני הועדה, עולה תמונה מדאיגה ביותר בכל הקשור למספר מכונות ההנשמה ומיטות האשפוז הפנויות בבתי החולים בישראל.

על-פי הנתונים המעודכנים ביותר שמפרסם משרד הבריאות, נכון לינואר 2019 היו בישראל 758 מיטות טיפול נמרץ מסוגים שונים, מתוכם: 394 מיטות טיפול נמרץ כללי, 64מיטות טיפול נמרץ ביניים, 215 טיפול נמרץ לב, 53 מיטות טיפול נמרץ לב ביניים ו- 32 מיטות טיפול נמרץ נשימתי

במענה לשאלת מרכז המחקר והמידע של הכנסת מהו מספר מכשירי ההנשמה בישראל מסר המשרד כי נכון להיום יש בישראל 2,173מכשירי הנשמה, מתוכם כשליש ( )708בשימוש, עוד 28 לא תקינים ו- 1,437פנויים.

מנכ"ל משרד הבריאות: בזמן הקרוב יעמדו לרשותנו 2864 מכונות הנשמה

מנכ"ל משרד הבריאות בר סימן טוב: "אנחנו רוצים להגיע לחג הפסח עם יכולת קצת לקחת סיכונים. אנחנו מאוד פוחדים מפסח והרמדאן שאנשים יוצאים ומתקהלים. זה הכי מסוכן. אנחנו עכשיו רואים את ההשלכות של פורים. השבועיים הקרובים קריטיים מאוד להצלחה שלנו להתמודדות עם התחלואה".

בהתייחסו לשאלת היו"ר ח"כ עפר שלח בנוגע למצב מכונות ההנשמה השיב: "אחד הצירים המרכזיים שאנחנו עובדים בהם הוא נושא הציוד. יש לנו במלאי מעל כ-1500 מכונות הנשמה ששמישות וזמינות עכשיו. יש עוד מכונות הנשמה שאנחנו לוקחים מהצבא, יש עוד 70 במגזר הפרטי שנשתמש גם בהם. סה"כ יעמדו לרשותנו בזמן הקרוב 2864."

עוד אמר: "יהיו 900-800 מכונות מהצבא שאני מקווה שיהיו זמינות. לצד זאת אנחנו עובדים על אלפי הזמנות. אנחנו לא יודעים להגיע כמה תוך זה יגיע.

הדבר השני זה לייצר ייצור מקומי בארץ. מקווה שזה ייתן לנו עוד כמה מאות".

אין תגובות

תגובות לכתבה:

כתיבת תגובה: