‏יו"ר הכנסת אדלשטיין התפטר מתפקידו: "בג"ץ מחריב את העם"

נאום יו"ר הכנסת יולי (יואל) אדלשטיין במליאת הכנסת, עם הודעת התפטרותו מתפקיד יו"ר הכנסת:

אדלטיין פתח את ישיבת הכנסת האחרונה בניהולו ואמר: "ביום שני השבוע, בג"צ קבע שעל יושב ראש הכנסת להעמיד להצבעה עוד השבוע את בחירתו של יושב ראש הכנסת החדש.

קרדיט: באדיבות ערוץ כנסת.

החלטת בג"צ אינה מבוססת על לשון החוק, אלא על פרשנות חד צדדית וקיצונית. החלטת בג"צ סותרת את תקנון הכנסת. החלטת בג"צ מחריבה את עבודתה של הכנסת. החלטת בג"צ מהווה התערבות גסה ויהירה של הרשות השופטת בענייניה של הרשות המחוקקת הנבחרת. החלטת בג"צ פוגעת באופן חסר תקדים בריבונות העם ובריבונות הכנסת. החלטת בג"צ חותרת תחת יסודותיה של הדמוקרטיה הישראלית.
כדמוקרט, כיהודי-ציוני, כמי שנלחם נגד משטרים אפלים, וכיושב ראש של בית הנבחרים, אני קובע שהחלטת בג"צ היא החלטה שגויה וחמורה המביאה לידי ביטוי ליקוי מאורות מסוכן.

כמי ששילם מחיר אישי כבד של שנות מאסר ועבודות פרך על הזכות לחיות כאזרח במדינת ישראל, אין צורך בהסברים עד כמה אני אוהב את מדינת ישראל ואת עם ישראל. ולכן, כדמוקרט, כיהודי-ציוני, כמי שנלחם נגד משטרים אפלים, וכיושב הראש של הבית הזה לא אניח לישראל להידרדר לאנרכיה. לא אתן יד למלחמת אחים. אפעל על פי רוחו של מנחם בגין אשר ביוני 1948, בימי האלטלנה, מנע מלחמת אחים.

חברי הכנסת, אזרחי ישראל , בימים אלה העם שלנו זקוק לאחדות, זקוק לממשלת אחדות. בימים, בהם מגיפה מסכנת אותנו מבחוץ והשסע קורע אותנו מבפנים, על כולנו לנהוג כבני אדם, על כולנו להתעלות. על כולנו להתאחד.

אי לכך, למען מדינת ישראל ובכדי לחדש את הרוח הממלכתית בישראל אני מתפטר בזאת מתפקידי כיושב ראש הכנסת. נתפלל, ואף נפעל, לימים טובים יותר.

תמונות מהודעת ההתפטרות של יו"ר הכנסת, קרדיט צילום: דוברות הכנסת עדינה ולמן.

תגובות לכתבה:

 1. יוסי

  איש מדהים שמדינת ישראל עומדת לפני הכל, כל מילה שלו אמיתית ונכונה,

 2. אריאל

  איש ענק
  צודק בכל מילה!
  בג"ץ זה אסון למדינה שלנו
  נשאר רק לדמיין איזו מדינה יפה היתה לנו בלי השמאל שהורס כל חלקה טובה

כתיבת תגובה: